Žákovská liga 2013 / 2014 a výsledky na MČR

Posledním turnajem v Sázavě byl zakončen letošní ročník. Místa v popředí se čekala u starých známých tváří a tak příjemným překvapením je široká účast nových dětí, zejména těch nejmenších.

Ale začneme z druhého konce

Žákovská liga je nejnižším článkem řetězu, který končí až Mistrovstvím České republiky, které právě minulý týden skončilo v Koutech nad Desnou. Zde se tentokrát představili rovnou tři zástupci naší školy . Zcela nečekaně si účást vybojoval Dan Žák. Hrál ale velmi opatrně a tak sezonu 2012 / 2013 zakončil na 23. místě v republice mezi hochy do 12 let. Rovněž neúspěchem se dá hodnotit jinak velmi příjemné 6. místo Julie Vilímové v dívkách do 12 let. Julie totiž měla mít na víc. Zato největším úspěchem je pouze 6. místo Anny Zlámané v kategorii dívek do 14 let. Anča ještě v posledním kole hrála o bronz a měla nad soupeřkou navrch. Jenomže bojovala i s obrovským vyčerpáním, způsobeným urputnou nemocí, která ji postihla den před posledním kolem a místo stupňů vítězů zakončila zcela nespravedlivě ( hrála letos krásné šachy ) pod nimi.

Ale zpět k RŽL

Kategorie do 16 let nás zajímala až do posledního turnaje. Tuto kategorii Anna Zlámaná vyhrála, samozřejmě i dívky do 16 let  a celkově v absolutním pořadí obsadila 3. místo z přesně 200 hodnocených dětí z celého regionu. Václav Šíma byl v H 16 na 23. a Kryštof Čuda na 27. místě.

V kategorii D 14 jsme očekávali jasnou výhru Julie Vilímové, ale odehrála pouze 4 turnaje z 9  ( počítá se 5 nejlepších výsledků ) a tak obsadila 2. místo. Mezi hochy byl Daniel Žák 5. a  David Studzinski 13.

Jan Heger v H 12 obsadil krásné 3. místo, na 26. a 27. místě se umístili Josef Vajdík a Matěj Hrbek.

D12 tentokrát bez medaile, Klára Kopecká byla 4. a Veronika Vilímková 7.

Vojtěch Hrbek obsadil 24. místo v H 10 a uhrál si letos 4. výkonnostní třídu. 30. byl Jakub Štěpnička, který by mohl být značnou posilou skalického šachu, 32. Patrik Palla, 47. Kryštof Čudek.

Zbývá nám poslední kategorie a to H 8, kde skončil Josef Havlík na 7. místě.

Zapsal Bolek

Náhledy fotografií ze složky Žákovská liga 2013 / 2014