Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet na hrad Český Šternberk

 

 Žáci první , druhé a třetí třídy naší školy se vypravili na školní výlet na nedaleký hrad Český Šternberk. Ačkoli poprchávalo a pláštěnky byly po celou dobu výletu naše nerozlučné kamarádky, dokázali jsme, že dobrá nálada nemusí být závislá na počasí. Užili jsme si cestu vláčkem, průjezd tunely i výhledy na rozvodněnou řeku Sázavu. Po výstupu z vlaku jsme si smlsli na vyhlášených šternberských koláčích a vyšlápli jsme kopec na hrad. Tam jsme si poslechli pohádku o jeho obyvatelích, prohlédli jsme si všechny krásné místnosti a navštívili jsme i výstavu hraček, kde jsme měli možnost vidět, jak a s čím si hrály naše maminky a babičky. Po posilnění báječnou smetanovou zmrzlinou jsme vylezli na věž místní hladomorny, odkud byl krásný výhled po okolí. Dolů to šlo samo, takže o sváču z domova jsme se mohli rozdělit s kachnami plujícími po řece a s jednou přátelskou nutrií. Pak jsme si ještě pořídili pár suvenýrů a mohli jsme vyrazit zpátky na vlak. To už jsme byli většinou pořádně unavení. Ještě že na nás čekali na zastávce vlaku starostliví rodiče a odvezli si nás domů.

Zapsala Martina Studzinská