Vítání občánků 2013

V neděli 29. září se sjela miminka narozená v letošním roce i se svými maminkami, tatínky, babičkami, dědečky, tetami... Jak by se asi k události vyjádřil jeden z vítaných občánků? Zkusme si to představit:

„Tu neděli po obědě mne maminka dala spinkat dřív, abych měl dobrou náladu a neplakal na té oslavě. Pak mne naparádila a vyrazili jsme. Nejdřív měla řeč jedna teta, tedy pardon, dospělí říkají paní. Potom nastoupili mí starší kamarádi. Nejdřív něco hrál jeden chlapec s flétnou, myslím, že se mu to docela dařilo. Potom nastoupily trochu menší děti, prý prvňáčci. Když překonali počáteční nervozitu a zmatenost, zazpívali nám, miminkům, písničku o zvířátkách, jak dělají a tak. Pak nám všem předvedli, která písmenka už od začátku roku za těch pár týdnů zvládli. Recitovali o nich básničky. Nakonec nám velké i malé tanečnice zatancovaly. Uměly to moc krásně, valil jsem oči. A myslím, že jsem nebyl sám. Děvčatům to moc slušelo a krásně se to naučila. Nakonec se děti odebraly na zmrzlinové dobrůtky  a my s maminkou a všemi ostatními jsme se pomalu v kočárku vezli domů. Maminka dostala krásnou barevnou kytku.  Nespěchali jsme. Bylo totiž krásné sluníčkové nedělní odpoledne.“

Zapsala Martina

Náhledy fotografií ze složky Vítání občánků 2013