Dne 3.června navštívili žáci druhého stupně a někteří žáci z prvního stupně Vídeň, hlavní město Rakouska. abychom si procvičili němčinu.

Nejprve jsme se snažili koupit lístky na metro, ale moc nám to nešlo :-). Poté jsme navštívili Schonbrun, což byl sídelní zámek Habsburků. Po příchodu do zámku jsme obdrželi papíry s povídáním o tomto zámku. Po konci prohlídky nás chytla bouřka a déšť, museli jsme tedy počkat v areálu zámku.

Pak  jsme metrem  jeli do chrámu sv. Štěpána. Vstup byl zdarma, vevnitř jsme byli asi 40 minut, musíme však podotknout, že Chrám sv. Víta je mnohem hezčí.

Po prohlídce jsme měli všichni čas na oběd, který jsme všichni trávili v MacDonaldu. Následoval hodinový rozchod, který většina účastníků strávila nákupy. Když  jsme  se sešli u laviček, Pavel Řezba zjistil, že nemá jízdenku na metro, kterou ale našla pí. uč. Studzinská.

A už nás jen čekala zábavně dlouhá cesta domů.

M. Hedrlínová, B. Janovská a B. Nekolová

Náhledy fotografií ze složky Vídeň