Jdi na obsah Jdi na menu

Skvělé výsledky holek na MČR v rapid šachu

MČR mládeže v rapid šachu 2011

Anna Zlámaná 6. a Julie Vilímová 2. na MČR v rapid šachu

Letošní turnaj MČR v rapid šachu se konal ve Vyškově v hotelu Dukla. K ubytování bych měla připomínky, jelikož zde v pátek a v sobotu probíhala místní diskotéka, která končila až v 1hodinu ráno. Bohužel jsme s Aničkou byly ubytované přímo nad ní, takže jsme se moc nevyspaly.

Sobotních 6 kol zvládly holky na výbornou. Anička začínala na 1. šachovnici s Nelou Pýchovou. Sice prohrála na čas, ale začít turnaj s nejlepší hráčkou, bylo pro Aničku přínosem. Musím uznat, že ten den hrála opravdu skvěle. Výsledek 4 body a po 6. kole 5.místo.

A Julinka? Zde se vyskytly opět nedostatky v organizaci. Dívky D10 a D14 měly hrát turnaj v Pekle. Zakouřená, neosvětlená a neuklizená místnost po noční diskotéce. Děvčata protestovala, a tak nakonec hrála v hospodě na zahrádce.Trochu nedůstojné pro MČR. Julinka ten den hrála na jedničku! Pouze jedna remíza, podle mého názoru zbytečná. Výsledek 5.5 bodů a po 6. kole 1.místo!!!

Druhý den jsme byly s Janou dost na nervy.Julinka hrála o zlato a Anička měla šanci se umístit na 3.místě. Jak hrála Julinka nevím,jelikož ten den hrály v jiné budově. Ale prohra s Majdou Kořenovou jí odnesla až na 2.místo. Přesto vynikající výsledek! Gratuluji.

Anička začala 7. kolo s Natálkou Kaňákovou. A velmi dobře. Bohužel v koncovce přišla chyba a prohra. Další kolo s Martinou Hartingerovou Anička vyhrála. Škoda,že jsem nezapisovala. Po 10minutách nádherný mat a objevily se i slzičky. Poslední kolo nebylo šťastné. Počítač vylosoval Aničce černé. Věděla jsem, že bude hrát s Blankou Brunovou,ale obě měly v 8 kole bílé.Trochu smůla. Anička nezačala dobře.Po pár tazích přišel nemožný tah a pro soupeřku 2 minuty navíc. A nakonec prohra. Výsledek 5 bodú a 6.místo. Krásné umístění. Gratuluji.

Myslím, že příští rok by Anička mohla hrát o medaili, protože děvčata, která se umístila před Aničkou odchází do D14. Ještě jednou velká gratulace Aničce a Julince!!!

Jinak turnaj proběhl v pořádku až na menší organizační nedostatky.