23. 2. 2008 uspořádala naše škola 7. kolo regionální šachové žákovské ligy pro oblast Benešovska. Předem bych chtěl poděkovat sponzorům, bez kterých by to bylo takřka nemožné, protože bývá zvykem mít pro každé dítě cenu. Finanční dary poskytla obec Stříbrná Skalice a firma Vitrum, věcné ceny pak poskytly sklárny Kavalier Sázava a ZOO Praha. Ta dodala 20 volných vstupenek. Mrazírny Polar poskytly zmrzlinu pro každého účastníka turnaje. Přijelo 68 dětí. Nejpočetněji byly zastoupeny Říčany ( 26 dětí ). Pravonín ( 9 ), Vlašim ( 8 ), Zvole ( 7 ), Sázava a Neveklov ( 5 ). Dolní ObrazekKralovice a Sedlčany měly po třech dětech. Struhařov ( žáka ŽŠ Ondřejov ) a Stříbrná Skalice dodaly každá jednoho účastníka (za nás to byl Štěpán Popela). To je jediná vada na kráse tohoto turnaje, že jsme jako pořádající měli tak malé zastoupení. Jinak byl turnaj oceňován jako letos dosud nejlepší z konaných. Takže jsme si tímto nastavili laťku velmi vysoko. Nejmladším účastníkem turnaje byl David Matěj z Dolních Kralovic ( narozen 31. 8. 2001), který skončil v turnaji B na 40. místě. B turnaj, hraný v sokolovně byl obsazen 52 hráči. Hrálo se na 7 kol, s hrací dobou 2x 20 minut (1. a 2. kolo) a 2x 25 minut ( 3. až 7. kolo). Děkuji tímto sokolům za vzornou spolupráci, byla to velmi užitečná pomoc, která přispěla ke zdárnému průběhu turnaje. V kategorii chlapci získal 1. místo Vojtěch Růžička z Říčan s plným počtem 7 bodů. 2. místo patří Filipu Jirouškovi opět z Říčan za 6 bodů a 3. byl Ondřej Dušek ze Sázavy s 5,5 body. Celkově pátá a v kategorii dívek 1. místo získala s 5 body Kateřina Mǜllerová z Říčan, druhá v této kategorii byla také s 5 body Nikola Čemusová ze Zvole a 3. místo získala Veronika Holubová rovněž ze Zvole za 4 body. Štěpán Popela byl v tomto turnaji se 3 body na 30. místě. Určitě byl lehce zklamán, protože měl na víc, zejména prohra s Kateřinou Žádníkovou v 6. kole musela mrzet, protože ho připravila přibližně o 10 míst. ObrazekA turnaj, hraný na 4 kola ( 2x 40 minut ) který se hrál ve školní družině měl jasného lídra, který nezklamal a ani si moc nezahrál. David Zvára z Vlašimi získal snadno všechny 4 body a radoval se z prvního místa. Ale boj o druhé místo probíhal doslova až do poslední minuty, kdy Jana Šimurdová z Říčan s minutou na hodinách udolala na čas Patrika Pýchu, který v časové tísni sáhl na jinou figuru a přišel tak o zisk dámy. Jana tak získala 3 body, zvítězila v kategorii dívek A turnaje a celkově byla v turnaji druhá. 2. místo v dívkách A turnaje patří Adéle Shejbalové s 1,5 bodem. V A turnaji byly dívky pouze dvě. 2. místo chlapci – Vilém Vlček z Říčan s 3 body a 3. místo v této kategorii patří Janu Rathouskému ze Struhařova za 2,5 bodu. Oba turnaje byly hrány švýcarským systémem. Děkuji všem, kteří jakýmkoliv způsobem pomohli při přípravě a průběhu akce.

Bolek Studzinski