Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prvňáčkové v Praze

25. 11. 2012

Ve čtvrtek 22. listopadu jsme měli ve sdružení Tereza domluven výukový program s názvem Jíme zdravě. Děti se již několik dní dopředu velmi těšily. Ráno jsme vyjeli ze Skalice linkovým autobusem a přes varování „zelené vlny“ v rádiu jsme dorazili včas. Již samo cestování autobusem a pak metrem na Staroměstské náměstí byl pro děti zážitek. Pak jsme přišli k historickému domu nedaleko Anežského kláštera, kde Tereza sídlí.

Byli jsme zde přijati s velkým pochopením pro malé cestovatele, kteří sem urazili velký kus cesty. Pak si slečna lektorka děti „převzala“ a pracovala s nimi. Po počátečním vzájemném seznámení a povídání o tom, co děti ráno snídaly a proč je vůbec důležité snídat, se děti formou přístupnou jejich věku dozvídaly, který tělesný orgán „krmí“ kterou potravinou. Tedy co je důležité třeba pro kosti, svaly, mozek a podobně. Něco si i nakreslily, zahrály si na bakterie (mimochodem od onoho dne už děti dokonce vědí, že existují bakterie „hodné“ a naopak „ zlé“, které nám škodí), dozvěděly se, proč si myjeme ruce a proč dáváme potraviny do ledničky a otestovaly si, jak je který nápoj vhodný pro jejich bříško, včetně pití z domova v jejich lahvi.

Po skončení pořadu jsme se společně prošli po Staroměstském náměstí, navštívili jsme kostel sv. Mikuláše a Staroměstský orloj, došli jsme přes Havelské tržiště, kde jsme si nakoupili něco nezbytných suvenýrů, na Václavské náměstí a tam nastoupili zpáteční cestu opět do metra. Ještě nám zbyla chvíle na posilněnou v místní báječné pekárně, kde měli všechno, od sladkostí až po hamburgery. Inu i nezdravé jídlo je občas třeba, když nám poslouží jako tečka za vydařeným výletem.

Kdo nevěří tomu, že jsme si výlet užili, nechť si prohlédne naši společnou koláž, kterou jsme následující den vytvořili. K vidění je na schodišti před naší třídou.