Projekt Evropa dělá školu

30. 6. 2013

Naše škola dostala koncem školního roku  nabídku, že k nám přijedou zahraniční studenti a budou nám vyprávět o své zemi. Letos jsme si stihli poslechnout Luciu z Itálie a Anila z Turecka.

Vzhledem k tomu, že Lucia uměla velice dobře česky, rozuměly jí i děti z prvního stupně a mohly se jí  zeptat na to, co je o Itálii zajímá. Nakonec se zapojili všichni, kreslili plakát s mapou Itálie, kam umísťovali italská města, o nichž Lucia vyprávěla.. Zájemcům také překládala do italštiny slova a věty, které mohou použít třeba na dovolené nebo na výletě.

Anil zase vyprávěl o své zemi, o Turecku. Především o městě Istanbulu, odkud pochází. Ačkoli jeho vyprávění bylo v angličtině, s pomocí paní učitelek se podařilo rozumět každému ze starších školáků, který měl o Anilovo vyprávění zájem.

Těšíme se, že nás příští rok zase někdo s podobně zajímavým vyprávěním navštíví a oživí pro nás tak učivo zeměpisu, ale i cizích jazyků.

Zapsala Martina Studzinská