Přebor škol v šachu - okresní kolo

29. 11. 2010

Přebor škol – okresní kolo

hráno ve Staré Boleslavi 25.11.2010

I. kategorie (1.-5.tř)

1. místo      ZŠ Stará Boleslav

2. místo      ZŠ Stříbrná Skalice

1.kolo                   ZŠ Stříbrná Skalice - ZŠ Stará Boleslav       1:3

Zlámaná – Wagner                                                     0:1

Vilímová – Lebeda                                                     0:1

Žák – Tollinger                                                            1:0

Studzinski – Zolmanová                                            0:1

2.kolo                   ZŠ Stará Boleslav - ZŠ Stříbrná Skalice       2½:1½

Wagner – Zlámaná                                                    1:0

Lebeda – Žák                                                             ½:½

Tollinger – Dvořák                                                      0:1

Zolmanová – Kopecká                                              1:0

Do Staré Boleslavi jsme odjížděli v plné sestavě, tedy i se dvěma náhraníky ze základního kola, protože jsem věděl, že v kategorii 1. stupeň budou pouze dvě družstva a Stará Boleslav, která byla loni v republikovém kole 11. má zajištěn přímý postup na krajské kolo. Takže my bychom měli mít postup zajištěn taky. Proto jsme v obou kolech nenastoupili v základní sestavě a obě kola jsme prohráli. Vzhledem k tomu, že Stará Boleslav neměla poslední dvě šachovnice silné, Zolmanová to měla s Adélou prohrané, tak v plné sestavě bychom měli minimálně na remízu. V 1. kole měla Julie Lebedu na lopatě, ale nedokázala dotáhnout partii se třemi pěšci navrch do vítězného konce a dostala matík.

Na místě jsem se také dozvěděl, proč je tak málo přihlášených škol na Praze - východ. Například Říčany, které mají jako oddíl velice mnoho dětí, vůbec nepostavily tým. Důvod byl ten, že říčanské děti jsou rozstrkané do různých škol a tak ty nejlepší na prvním stupni hrají v družsvu Gymnázia Říčany za 2. stupeň, aby vůbec postavili družstvo. To je sice vynikající, 2. stupeň suveréně vyhráli, ale nemělo cenu, aby stavěli tým v naší kategorii. Takže jsme jedna z mála škol na Praze východ, kde hraje tolik dětí v jedné škole.

Zapsal Bolek, fotky pan Jarý - Stará Boleslav

Náhledy fotografií ze složky (100023)okresní kolo přeboru škol