Přebor škol - krajské kolo

14. 12. 2010

Přebor škol – krajské kolo

V pondělí 13.12. 2010 jsme odjeli do Neratovic na krajské kolo Přeboru škol v šachu v kategorii 1. stupeň. V 1. kole jsme narazili na ZŠ Krchleby a deklasovali jsme je 4 : 0. Ve 2. kole nám to vrátily Dolní Kralovice ( absolutní vládce turnaje ). Uhráli jsme pouze půl bodu, díky Julii. V kole třetím  nás čekala silná Liteň, kterou jsme dokázali porazit 3 : 1. A ve 4. kole jsme porazili Starou Boleslav 2,5 : 1,5. Po čtyřech kolech jsme se usadili na druhé až čtvrté příčce, ze které jsme neslezli až do předposledního kola. Vzhledem k tomu, že do celostátního kola postupují dvě školy, bylo až do posledního kola o co hrát. 5. kolo Sázava a remíza 2 :2, totéž v kole šestém s Řevnicema. A rozhodovalo poslední 7. kolo. Nás čekaly Dublovice ( tedy Sedlčany). K tomuto utkání mám jedinou výtku na své svěřence. Začátek partií, to byl úprk jako by chtěli co nejdříve domů. Takhle se o postup nehraje. Výsledek pak byl takový jako předvedená hra. 1 : 3. V případě alespoň ještě jednoho vítězství a nebylo k němu daleko, jsme měli stejně bodů jako Dublovice i Sázava a naprosto shodné druhé pomocné hodnocení. A nejvyšší třetí hodnocení ze všech účastníků. To znamená, že jediný bod nás dělil od druhého postupového místa. Naopak prohra v kole posledním nás odsunula až na 6. místo. A postupovaly 2. Dublovice.

Nezbývá než dodat, že i to je skvělý úspěch, o kterém leckterá škola může pouze snít a tahle sestava za rok bude ještě silnější, neboť nám nikdo nevypadne, budeme mít pouze o rok více šachových zkušeností. To budeme již velkými favority na postup.

Na 1. šachovnici hrála Anna Zlámaná. Uhrála výtečné 4 body ze sedmi, což je na 1. šachovnici vynikající výsledek. Vždyť hrála s nejsilnějšími hráči jiných škol a na 1. desce to byl druhý nejlepší výsledek. Pouze Petr Laňka z Dolních Kralovic uhrál 5 bodů. Rozhodně víc jsem čekal od 2. šachovnice. Julie Vilímová udělala pouze 2 a půl bodu, což je hodně málo. Byl to třetí nejhorší výkon na 2. desce. Její výsledek zkopíroval na 3. šachovnici i Daniel Žák. Na třetí desce byl 6. Za to poslední šachovnice se nám povedla. Karel Dvořák uhrál 6 ze šesti. Víc měl pouze Pavel Roháč z Dolních Kralovic, jenže ten měl plný počet sedmi zápasů. V sedmém případě jsem postavil na této šachovnici Davida Studzinského, právě proti Roháčovi. David prohrál, takže zůstal bez bodu.

Zapsal Bolek

Náhledy fotografií ze složky Přebor škol - krajské kolo