PODĚKOVÁNÍ

1. 11. 2012

Myslím, že je nejvyšší čas poděkovat touto cestou obecnímu zastupitelstvu naší obce, které již několik let podporuje naše prvňáčky příspěvkem 1000 Kč na žáka za školní rok, kdy  tento žák navštěvuje první třídu naší školy.

Tuto částku využíváme pro žáčky prvních tříd na nákup:

p1260281.jpg

výtvarných potřeb (barev, modelovacích hmot, z nichž vyrábí děti dárky maminkám i babičkám a dědečkům v Domově důchodců, kam pravidelně každé Vánoce chodíme zpívat koledy, také barev na sklo a textil, jimiž si děti zdobí na jaře trička, lepících barevných papírů a kartónů,krepového papíru, cikcakových nůžek a pod.)

1. pomůcek pro děti, které by jinak byly mimo finanční možnosti školy, např. stírací tabulky na nácvik písmenek a na procvičování početních příkladů v matematice, křížovky a hlavolamy určené speciálně pro rozvoj logického myšlení u prvňáčků, stovková počítadla pro rozvoj početních představ dětí, psací pera, pravítka, papírové hodiny
  2. náčiní pro zdravotní cvičení, tělesnou výchovu i relaxaci dětí ve třídě jako balanční míče, trampolínku, obruče
  3. pomůcky pro hudební výchovu (klávesy, přehrávač k poslechu hudby i pohádek nebo výukových pořadů), s jejichž pomocí můžeme vystupovat na nejrůznějších kulturních akcích, jako jsou např. vítání občánků, již zmíněná vystoupení v Domově důchodců a jiné.
  4. myslíme i na zdraví dětí a zlepšujeme jim suchý vzduch ve třídě v období chřipek a nemocí z nachlazení eukalyptovým olejem

p1260277.jpg

Nikdo snad nepochybuje, že se jedná o věci pro malé školáčky velice potřebné, za něž by jinak vydávali tuto částku jejich rodiče. Mnozí z rodičů mají kromě prvňáčka i další děti na ZŠ nebo v mateřské škole a ušetřenou tisícikorunu tak v rodinném rozpočtu jistě uvítají.

Další výhodou je možnost hromadného nákupu pomůcek pro celou třídu naráz a jednotně, což usnadní rodičům čas a náročné shánění.

Co dodat závěrem? Že jsme rádi, že naše obec tímto způsobem podporuje pěkný vztah ke vzdělání těch nejmenších školáčků, kteří pak v první třídě pracují  s opravdovou vervou a radostí. Pokud nevěříte, podívejte se na pár fotografií naší práce s pomůckami, na něž bychom jinak peníze opravdu neměli, popřípadě by je museli hradit rodiče. A že je vzdělání v dnešní době důležité a kdo na něm šetří, ten později prodělá na budoucnosti svých nejbližších, ví přece každý moudrý člověk.

Za všechny prvňáčky, nejen ty letošní,

Martina Studzinská, třídní učitelka 1. tř.

Náhledy fotografií ze složky Poděkování