Okresní kolo Přeboru škol v šachu 2012 / 2013

Na Praze východ vyhrála ZŠ Stříbrná Skalice kategorie1. i 2. stupeň. Spolu s ní postupuje na 1. stupni 1. ZŠ Říčany, na 2. stupni pak Brandýs nad Labem - Stará Boleslav. Ta postoupila i v kategorii středních škol ( jediný účastník ).

Na druhém stupni bylo ve hře 5 škol a my jsme nastoupili v sestavě Julie Vilímová, Anna Zlámaná, Václav Šíma a Zbyněk Nenutil. Vyhráli jsme všechny 4 zápasy a tak jsme již před posledním kolem měli jisté zlato. Zajímavostí tohoto kola byla sestava Odolené Vody, kde na 1. šachovnici za 2. stupeň válel mladičký Skýpala. Remizoval pouze s Julií, jinak samé 1.

Na 1. stupni Daniel Žák, Jan Heger, Matěj a Vojtěch Hrbek vládli ještě výrazněji než jejich starší kolegové. Vůbec nevadila absence nemocné Kláry Kopecké. 7 škol, 6 vítězných utkání 21 vyhraných partií z možných 24. Rozhodla vyrovnanost týmů. I když jsme nastoupili s náhradníkem, tak turnajová praxe na této úrovni hraje výraznou roli. Vojta prohrál pouze jedno utkání, stejně jako Dan a Matěj. Bez ztráty kytičky tak dohrál pouze Honza.

Držte palce v úterý 10. 12. na kraji

Zapsal Bolek