Dnes k nám přijeli dva Afričané proto, aby nám vyprávěli o životě v Africe, především o Jihoafrické republice, jak se tam žije, jakými jazyky se mluví, jaké řeky tam jsou a také jak si lidé nemůžou telefonovat, ale jak se na dálku domlouvají tamtamy. Také na ně  hráli a půjčili nám asi 20 menších bubínků a my hráli s nimi. Pak nás naučili jednu africkou písničku a my zpívali a zpíval s námi i pan učitel Dubnič. Pan učitel Fousek a paní učitelka Macháčková fotili a filmovali a natáčeli to zpívání. Všichni jsme se vystřídali u tamtamů.
Potom se děti z prvního stupně na lecos ptali, především na bubny, a oba Afričané jim odpovídali. Pak děti z prvního stupně odešli. A Afričaná se začali ptát nás starších žáků a my měli odpovídat. Kdo správně odpovídal, dostal od nich malý dárek.
Bylo to moc hezké.

J. Fenigbauerová a M. Vacíková