Květnové šachy

První květnový týden byl na šachové události velmi bohatý.

Open B Jánské Lázně. Já s Annou Zlámanou a její maminkou Táňou a dále s Julií Vilímovou jsme jeli na nádherný Open do Jánských Lázní. Přivítaly nás sněhové závěje, ale koncem týdne bylo již velmi teplo, takže se daly podnikat i delší výlety po horách. Protože nás čekal v neděli krajský přebor žákovských družstev, museli jsme odjet o den dříve ( Julie o dva ), takže uhrané body byly dostatečné. Nejlépe se umístila Anička, která získala 3 body, 31. místo, ale hlavně vysoký průměr soupeřů a uhrané 2 body s elisty, takže až v září vyjde nová ELO listina, bude mezi dívkami středočeského kraje opravdu hodně vysoko. Já mohu být spokojen pouze s tím, že mám uhrán vysoký průměr pro příští elo. Ze tří prvních kol jsem stál 3 x na výhru a vždy prohrál. Takže nakonec 2,5 bodu a 33. místo. Julie jela domů se dvěma body, 35. místo a jeden bod pro výpočet ela, takže může být také spokojená. Svůj první půl bod na výpočet a celkem 1,5 bodu stačil Táni Zlámané na 36. místo.

KP družstev mladších žáků se konal v neděli v Říčanech. Z naší školy se ho zúčastnilo hned 8 žáků. Protože jsme registrováni v Říčanech, všechny děti hrály za některý říčanský tým. Za družstvo Klub šachistů Říčany A hrála Julie Vilímová. Sestava to byla velmi vítězná, drtili své soupeře opravdu výrazně. Vždyť nejhorší výsledek měli s Vlašimí -druhým postupujícím a to výhru 4,5:1,5. Takže s přehledem postup na červnové MČR v Klatovech. Julie ze sedmi partií 6,5 bodu. Za říčanské béčko hrál Dan Žák. Byli šestí a Dan si uhrál 6 bodů. Za céčko hrála Anička Zlámaná. Také byla výraznou hráčkou tohoto týmu. Uhrála 5 bodů a byli 12. Zbytek našich dětí spolu s Martinem Mačokem z Říčan tvořil Klub šachistů Říčany D. Hráli v sestavě Karel Dvořák 6 bodů, Adéla Kopecká 2 body, Martin Mačok 3, Klára Kopecká 1,5, Laura Hejtmánková 5 a David Studzinski 3 body. Všichni získali po bodu za odstoupení ( lichý počet týmů ), takže za šachovnici si uhráli o jeden bod méně než píšu. Obsadili až 18. místo. Bylo to dáno zejména tím, že David byl den před tím v Legolandu a přijel až o půl třetí ráno a nebyl k probuzení, takže první tři kola prohrál kontumačně zrovna s nejslabší celky, které by v případě, že bychom s nimi neprohráli, byli za námi.

MČR dětí do 8 let

O víkendu se v Malenovicích pod Lysou Horou konalo Mistrovství republiky do 8 let. Tentokrát nás reprezentoval Honza Heger. Uhrál si 2,5 bodu a 68. místo. Atmosféra na republice bývá úžasná, takže doufám, že to bude Honzovi povzbuzením do další činnosti.

Zapsal Bolek