KP 8 a 10 rapidy 2011

Julie Vilímová 2. místo a postup na republiku

V sobotu 2.4. v Českém Brodě byl hrán turnaj krajského přeboru v rapid šachu, kterého se účastní pouze registrovaní šachisté. Z naší školy se představilo 6 dětí. Všichni v kategorii do 10 let. Dan Žák, Karel Dvořák a David Studzinski v H10, Julie Vilímová, Laura Hejtmánková a Klára  Kopecká v D10.

Začnu hororem v kategorii D10. Tady totiž byla pouze dvě postupová místa na republiku a velmi brzy, po 5. kole bylo jasno, že o dvě místa se budou ucházet tři děvčata. Zuzana Petrášková z Říčan, Klára Kocourková ze Sázavy a naše Julie Vilímová také hrající za Říčany. Před posledním kolem byla situace taková, že všechny měly stejně bodů a rozhodovalo se tak o všem až v 9. kole. Zuzka hrála s Julií a smůlu měla Klára, která v posledním kole dostala Karla Chwistka, nejvýše nasazeného hráče v desítkách. Asi po 10 minutách Klára ztrácela figuru, a tak když si pozici Zuzka prohlídla, navrhla Julii remízu. Ta ji ráda přijala, co by taky ne, když měla o dva pěšce méně. A za chvíli na to, se už Klára Karlovi vzdala. Takže pořadí 1. Petrášková, 2. Vilímová obě 5,5 bodu a 3. první nepostupující Kocourková 5 bodů. Další naše holky končily na konci startovního pole. Laura uhrála 3 body a byla 11. v D10 a 12. s jedním bodem byla Klára Kopecká. Pro tu však byl turnaj pouze přípravou na D8, které se hrají za týden.

Mezi kluky se nejvíc dařilo Danielu Žákovi, velmi slušných 5 bodů, 14. místo celkově a 11. v H10. Karel Dvořák uhrál 4,5 bodu 19. místo v H10 ( 23. celkově ) a David Studzinski 4 body a 23. v H10 ( celkově 27. místo).

Velká škoda, že byla nemocná Anna Zlámaná. Mezi čtyři postupová místa na republiku by se v D12 v pohodě vešla.

V sobotu 9.4. se hrál krajský přebor osmiček v Jílovém u Prahy.

Tady se skvěle předvedl Honza Heger. 9. místo 4,5 bodu a uhrál si 4. VT. Klárka Kopecká byla 6. v turnaji dívek, uhrála 3 body.

Náhledy fotografií ze složky KP rapid 2011