Kniha mého srdce

24. 11. 2009
Kniha mého srdce

Letos od jara do podzimu proběhla celostátní akce „Kniha mého srdce“. Organizovala to Česká televize, Český rozhlas, Svaz českých knihkupců a nakladatelů spolu se Svazem knihovníků a informačních pracovníků České republiky a knihovnami v ČR. Šlo o to, kterou knihu nakonec čeští čtenáři označí jako nejmilejší. Akce měla 3 kola.

V prvním kole každý, kdo se chtěl akce zúčastnit, napsal název knihy, kterou pro sebe považuje za nejlepší. Z tohoto prvního kola vzešel pro druhé kolo seznam 100 knih, které dostaly největší počet hlasů. V druhém kole z toho seznamu sta titulů knih vybral každý čtenář knihu, kterou by si on vzal s sebou na pustý ostrov. Do posledního kola pak vyšel seznam 12ti knih, které byly označeny za nejmilejší. Těchto dvanáct knih pak v posledním třetím kole čtenáři svými hlasy seřadili do pořadí, jak jim velela jejich oblíbenost.

Obecní knihovna ve Stříbrné Skalici se této akce zúčastnila tak, že své čtenáře vybízela ve všech třech kolech k výběru nejmilejší knihy. Žáci skalické Základné devítileté školy hlasovali i ve škole při příležitosti návštěvy knihovnice ve třídách i bez toho, že by chodili jako čtenáři do knihovny.

Srovnání hlasování celostátního a skalického :

celostátně ve Stříbrné Skalici

1. kolo : počet hlasujících :  91 635 75