Jsme první škola ve středočeském kraji v kategorii 1. stupeň!

5. 12. 2012

Krajské kolo Přeboru škol v šachu, které se konalo 5.12. 2012 v Neratovicích, nás narozdíl od kola okresního zastihlo již v kompletní sestavě a výsledek tomu odpovídal. Roky šachové práce přinesly kýžené ovoce. Družstvo ve složení Julie Vilímová, Daniel Žák, Jan Heger a střídavě David Studzinski s Klárou Kopeckou si odneslo pohár za vítězství a zasloužený postup na republiku.

1. ZŠ Stříbrná Skalice 24,5 bodu

2. ZŠ Vorlina Vlašim  20,5 bodu

3. ZŠ a MŠ Kladno Ukrajinská 18 bodů

Celkem se v této kategorii představilo 13 škol, na republiku postupují první dvě. Vyhrávali jsme celkem drtivě, nejhorší náš výsledek byl 3 : 1 ( 3 x ). Uhlířské Janovice jsme v prvním kole porazili 4 : 0 ( s Davidem ), a pak jsme již neslezli z 1. stolu, určeného pro nejlepší tým. 2. kolo 3 : 1 s třetím Kladnem ( prohrál David ), 3. kolo 4 : 0 ( Klára ) s Jincema, ve 4. kole 3 : 1 s druhou Vorlinou ( David vyhrál, prohrál Honza Heger ), 5. kolo 4 : 0 Buštěhrad ( Klára ), 6. kolo 3,5 : 0,5 s Krhanicema ( David vyhrál, patoval Honza ) a v posledním kole 3 : 1 Kralupy nad Vltavou ( Klára dostala šustráka - že se nestydí!! ). Musím všechny pochválit. Už od druhého kola bylo jasné, že hrajeme o titul přeborníka kraje, nikdo to nepodceňoval a dokonce se i Julie přišla zeptat, zda může dát remízu. Tak se hraje za kolektiv. Shrnu výsledky jednotlivců :

Julie Vilímová 7 / ze 7

Daniel Žák 7 / 7

Jan Heger 5,5 / 7

David Studzinski 3 / 4

Klára Kopecká 2 / 3

Náhledy fotografií ze složky prebor skol