Zážitkem byla pro děti už cesta.Po cestování autobusem ze Skalice jsme se přepravili metrem na stanici Můstek a pak pěšky do průchodu v ObrazekJungmannově ulici, kde se divadlo Komedie nachází. Cestou se děti zajímaly o všechno, luštily nápisy na bilboardech, povídali jsme si o rozdílech mezi městem a vesnicí.Do divadla jsme dorazili o něco dříve, takže jsme měli čas se v divadelní kavárně v klidu nasvačit a odpočinout si po dlouhé cestě.Představení samotné bylo velmi zdařile udělané, hercům se výborně podařilo zmodernizovat Erbenův text pohádky a přiblížit jej dnešním dětem. Výborně se pobavily a přitom přesně vědí, o co se v pohádce jedná, protože výrazy typu "usnula na věčnost", kterými se pohádka hemží, by jim asi mnoho neřekly. Po představení a polední svačině jsme se pěšky přesunuli na Staroměstské náměstí, kde Obrazekjsme si prohlédli orloj, nakoupili nezbytné dárečky a drobnůstky a nastoupili do metra. Náladu nám jako vždycky trochu pokazilo pracné a komplikované shánění jízdenek na PID. Nelze je totiž sehnat jinde než v automatu a na to potřebujete pytel drobných, které vám ve vestibulu nikdo nerozmění.Zkuste z automatu vydolovat dvacet jízdenek a přitom za zády dozorovat dvacet malých neposedů! Zbytek cesty proběhl bez problémů, děti dorazily domů spokojené a už se těšíme na květen, kdy vyrazíme na další představení, tentokrát Alenka v říši divů.Doufám, že se do té doby Dopravní podnik polepší a nebude Alenka v říši divů z paní učitelky.

MS