8.kolo Pravonín

27. 3. 2011

8. turnaj Pravonín a celkové pořadí regionální žákovské ligy 2010 / 2011.

1. Daniel Žák a Julie Vilímová, 2. Anna Zlámaná, 3. Ela Hlavatá

Chřipka jako hlavní protivník našich šachistů redukuje naše počty do posledního turnaje na 8 dětí. Aspoň je to stylové, na osmý turnaj osm dětí. Velkého úspěchu dosahuje Julie Vilímová s Annou Zlámanou v B turnaji dívek. Druhé a třetí místo jsou skvělým výsledkem. Další třetí místo přidává v C turnaji Laura Hejtmánková. Kluci v béčku nezazářili Štěpán Popela uhrál slušné 3 body, Dan Žák pouhé 2 a půl.

V C turnaji byl z kluků nejlepší David Studzinski s 5 body 6. místo. Karel Dvořák 10. místo a 4. body Honza Bubeník při své premiéře 3,5 bodu a 18. místo. Skvělý výsledek.

Celkové pořadí

Začnu od nejstarších H 16 – Štěpán Popela

Poslední rok si šachově docela užil a obsadil výtečné 8. místo. Na postup to nestačilo, v této kategorii bylo minimum postupových míst.

H 14 – Kryštof Čuda, Zbyněk Nenutil

Poslední turnaj nehráli, vůbec mají málo odehraných turnajů, takže v celkovém umístění se to projevilo 24. Kryštof a 26. Zbyňďa. Pokud hráli, nebylo to špatné, zejména Nenutil by mohl ukázat hodně, kdyby hrál.

H 12 – Karel Dvořák, Václav Šíma

Oba nehráli špatně, dá se říci, že se drobně zlepšovali. Karel doplatil na nižší počet postupových míst a je tak až 3. náhradník na krajské kolo. Byl 13. a Vašek 19.

D 12 – Anna Zlámaná, Laura Hejtmánková, Adéla Kopecká a Anna Hlavatá

Zlámaná hraje mezi holkama 1. ligu, celkové 2. místo uhájila, Laura v posledním kole předběhla dvě své konkurentky a obsadila 6. místo, tím odsunula Adélu na 7. místo. Anička Hlavatá byla v této kategorii 10.

H 10 – Daniel Žák, David Studzinski, Jan Heger, Jan Bubeník, Tomáš Kavan, Matěj Marek

Dan 1. místo, 6. místo David – oba postup na krajské kolo. Je zapotřebí, aby Dan přestal spát na vavřínech a začal dělat, v poslední době stagnuje, zato radost mám z toho, co předvádí v některých partiích poslední doby David. Tam je výrazný posun. Honza Heger – při troše úsilí by mohl být mezi postupujícími, platí o něm totéž, co o Danovi.Byl 14. Naproti tomu se Honza Bubeník jeví jako velký příslib pro příští rok. Na prvním turnaji 3,5 bodu, to je skvělá vizitka. Celkově mu to stačilo na 21. místo.25. je Tomáš Kavan a 27. Matěj Marek.

D 10 – Julie Vilímová, Klára Kopecká

Stejně jako u kluků, máme zde 1. místo pro Julii. Nikoho lepšího než Vilímovou nemáme. Klárka byla 5. Pouhý půl bod ji dělil od kalkulačky, kterou dostávali ti, co byli na 4. místě.

D 8 – Ela Hlavatá

Byla pouze na jednom turnaji, ale vzhledem k nízké účasti této kategorii obsadila 3. místo.

Zpracoval Bolek

Náhledy fotografií ze složky 8.kolo Pravonín