7. kolo RŽL v Neveklově

6. 2. 2010

Stalo se již dobrým zvykem, že účast naší školy na jednotlivých kolech žákovské ligy je bohatá. I tentokrát jsme jeli do Neveklova v šesti. A dopadli jsme celkem podle očekávání. Pouze David a Dan dopadli jinak, než si asi představovali. Ke škodě Davida a naopak úspěšněji než se předpokládalo, skončil Dan. Samozřejmě nejlépe dopadl Štěpán Popela, uhrál 4 body a turnaj zakončil na 26. místě. V průběžném celkovém pořadí se tak dostal na 22. místo v kategorii do 16 let a mezi hochy je 19. V této kategorii po týdnu tréninků nás poprvé reprezentovala Martina Nováková a uhrála 2 body, což v turnaji znamenalo 67. místo, v kategorii do 16 let je celkově 34. a mezi dívkami sice poslední, což ovšem znamená 6. příčku a možnost se prosadit až na čtvrté místo po příštím turnaji.

Druhým nejlepším skalickým výsledkem byly tři body Dana Žáka, který se tak umístil na 46. místě. Takže se teď budu věnovat kategorii do 10 let. Celkově je v této kategorii Dan na 19. místě se ztrátou jediného bodu na 18. Davida Studzinského. Tomu se Neveklov nepovedl, získal nejméně z našich dětí, a to 1 a půl bodu, což bylo 71. místo. ( Navíc Dan začal později a má odehrány pouze čtyři turnaje – počítá se pět nejlepších výsledků, takže může ještě výrazně poskočit kupředu v celkovém pořadí kategorie.) Kategorie do 8 let se samostatně nevypisuje, ale pokud bychom si ji vytvořili, tak jsou kluci na 7. a 8. místě celkově a na 5. a 6. místě mezi hochy do osmi let. Na záda dýchá klukům s malým odstupem Julie Vilímová, která nyní získala 2 body, byla 66. a posunula se v kategorii do 10 let na 22. místo celkově a mezi děvčaty je pátá!! A mezi dívkami do 8 let by byla třetí. V této kategorii máme v celkovém pořadí ještě další dva zástupce, kteří však odehráli pouze jeden turnaj. Karel Dvořák je celkově na 30. místě se třemi body a Jan Heger na 38. místě s jedním bodem.

Posledním z výpravy, kterého jsem zatím nerozebíral, byl Vašek Šíma. Získal 2 body a v turnaji mu patří 62. místo. A máme tady kategorii do 12 let. Celkově je Vašek na 29. místě, 22. mezi hochy. Před ním o dvě místa tedy jako 27. je Anička Zlámaná, což je 6. místo mezi dívkami do 12 let.

B. Studzinski

Náhledy fotografií ze složky 7. kolo RŽL v Neveklově