6. kolo RŽL v Sázavě

23. 1. 2011

6. kolo RŽL v Sázavě 22.1. 2011 s úspěchem Karla Dvořáka.

Po měsíční přestávce pokračovala žákovská liga pro nás opět velmi příjemným turnajem. Celkem se zúčastnilo 10 dětí ze Stříbrné Skalice a jako už tradičně se z tohoto velkého počtu něco urodilo. Začnu ale B turnajem, ve kterém se opět představili Zlámaná, Vilímová a Žák. Anička se ukázala jako velká bojovnice a i přesto, že ji nebylo dobře, uhrála 4 body  ( stejně jako nejlepší dívka Anežka Vlková z Dolních Kralovic ), což znamenalo 2. místo mezi dívkami v béčku ( celkově 14.). Julii se tentokrát nedařilo tolik, jak by si přála uhrála 3 body a zbyla ji tak turnajová brambora ( celkově 23.). Dan Žák zahrál svoje, jeho tři body odpovídají. Celkově byl o místo za Julií, dvacátý čtvrtý.

C turnaj přinesl chvíli slávy pro Karla Dvořáka. Konečně předvedl na co má, uhrál 5 bodů, stejně jako další čtyři za ním, jenomže měl nejlepší pomocné hodnocení a tak tentokrát se postavil na bednu. Třetí celkově a druhý mezi hochy. Navíc si konečně uhrál 4. výkonnostní třídu, takže obrovská gratulace. S předvedeným výkonem mohou být velice spokojeni i čtyřbodoví Vašek Šíma ( celkově 12.) a Kryštof Čuda ( 17. místo ). Určitě trochu víc čekal od turnaje 24. David Studzinski, tři body a ztráta nasazovacích bodů znamená, že příště na něj budou čekat v prvních kolech lepší soupeři. Zato spokojenost může být vidět na tvářích holek. Obě uhrály 2,5 bodu. Klára Kopecká byla 29. a Laura Hejtmánková 31. Podobně jako David čekal od turnaje více i Jan Heger. 2 body a 33. místo není zrovna nejlepší výsledek. U Honzy bych čekal o bod více.

Velmi zajímavým bonusem tohoto turnaje byla možnost medailistů + dalších zájemců zahrát si simultánku s mezinárodním mistrem Pavlem Vávrou. Toho využila Anička s Julií a Dan s Karlem. Protože se přihlásili málo dětí a zbyla tak volná místa, mohl jsem si zahrát i já a Táňa Zlámaná. Ocenění mistra patřilo Danu Žákovi, který se držel až do koncovky.

Za dva týdny se pokračuje u nás ve Stříbrné Skalici, takže účast by měla být ještě větší!

Zapsal Bolek

Náhledy fotografií ze složky Sázava