4. kolo R Ž L v Říčanech

17. 11. 2009

4. kolo R Ž L v Říčanech 17.11.2009.

Tentokrát nás bylo opět o jednoho víc. Kromě Štěpána Popely, Davida StuObrazekdzinského a Anny Zlámané se svého prvního turnaje zúčastnil i Dan Žák. V prvním kole prohráli všichni, což se dalo čekat na posledních šachovnicích, ale překvapilo to u Štěpána. Ten si to však vynahradil hned ve 2. i ve 3. kole, kdy jako jediný z našich zvítězil. Ve 4. kole naopak jediná zvítězila Anička a všichni ostatní prohráli. Nejúspěšnější pro naše barvy bylo 5. kolo. Prohrál pouze David, ale prohrál s Aničkou, všichni ostatní vyhráli. Dan si tak zapsal první bod ve své šachové turnajové kariéře. V 6. kole narazil Dan na Davida a Dáda mu dal 4. tahem mat. Anička prohrála a Štěpán ve vyhraném utkání zvolil špatnou koncovku a zremizoval. V posledním kole vyhrál opět pouze David svým oblíbeným šustrmatem.

Nejlépe tedy skončil Štěpán Popela se 3,5 body na 35. místě. Ovšem v jeho případě, když byl tentokrát 11. nasazený, to bylo značně málo. Poslední dvě kola, kdy mohl Obrazekobě utkání vyhrát, mu značně nepomohla a odsunula ho z první desítky. Ostatní naopak dopadli podle očekávání. Anna Zlámaná byla 60. se dvěma body. David Studzinski uhrál také dva body a byl 63. Dan Žák se umístil 66. s jedním bodem.

Bolek Studzinsky

Náhledy fotografií ze složky 4. kolo R Ž L v Říčanech