Jdi na obsah Jdi na menu

1. místo na krajském kole Přeboru škol v šachu

V kategorii 2. stupně jsme v sestavě Anna Zlámaná, Julie Vilímová, Jan Heger a střídavě Josef Vajdík a Jakub Štěpnička obsadili 1. místo a postoupili tak na MČR školních týmů.

Vyplatilo se nestavět 1. stupeň v okresním kole, aby Pepa s Kubou mohli hrát o kategorii výš.

1. kolo ve mě vybudilo určitou obavu. S Neratovicemi, které rozhodně nepatřily k favoritům ( nakonec byly velmi překvapivě třetí ), jsme uhráli pouze 2,5 bodů. Poté jsme však porazili Uhlířské Janovice 4 - 0 a já jsem se uklidnil. Hned v dalším kole došlo na finále s Dolními Kralovicemi. Ty mají skvělou Anežku Vlkovou na 1. šachovnici, jenže ta udělala chybu a vypadalo to, že Anča vyhraje. Jenže se vypjala k velkému taktickému výkonu a figuru dobrala zpět a s ní i lepší pozici. A tak jsme museli na 4. kolo opustit první stůl a přesunout se na druhý.Čekala nás dvě kola, která rozhodovala o postupech s Buštěhradem a Sadskou, kteří si také dělali naděje na republikový postup ( postupují první dvě školy ). Ovšem výhry 4 - 0 a pak 3 -1 ukázaly, že jedno z postupových míst by mělo být naše. V 6. kole to zbývalo potvrdit s dalším častým postupujícím na republiku a to s Litní. Suverénní výhra 3,5 -0,5 znamenala, že jsme byli před posledním kolem prvním postupujícím s vedením o dva body před Dolními Kralovicemi, které na závěr dostaly slabší Uhlířské Janovice. Bylo jasné, že chceme- li být první, musíme vyhrát. Stačí 2,5, ale vyhrát. Když Anča se silným soupeřem vyhrála už asi po třech minutách, nechal si chytit figuru a v partii již nepokračoval, vzbudil svou chybou velké veselí na prvních dvou šachovnicích v obou týmech. ale my jsme měli skoro splněno.Na závěr drtivých 4 - 0 a bylo to.

Anča na 1. šachovnici hrála slušně 4 body / 7 partií. Z toho remízy kvůli času, dobrá výchozí pozice pro další desky za ní.

Julie a Honza na 2. 3. stoprocentní. 7 / 7. K tomu není, co dodat snad jen 2082 výkon u Julie.

Kuba sehrál strašlivou partii v 1. kole, dobrovolně si vlezl po šachu do vazby a přišel o dámu. Po Pepově strašidelném výkonu ve 3. kole se na 4. šachovnici vrátil a již svědomitě hrál, co umí.Zejména jak předvedl proti Litní, co se ve čtvrtek učili na kroužku, to se mi velmi líbilo. Na poslední kolo pak zase přepustil místo Pepovi,3 / 4.

Pepa 2 / 3. Chválím za snahu, ale ještě to bude chtít na sobě hodně šachově zapracovat.

Zajímavostí je, že když sečteme postupy ze všech kategorií, tak z našeho regionu z šesti postupových míst, jsme se umístili na pětkrát. Tady je vidět, jak je silný, kdo uspěje v regionu, má velkou šanci uspět v celém kraji.