1. kolo regionální šachové žákovské ligy 2010 - 2011

Letošní rok jsme zahájili turnajem v Sedlčanech a musíme říci, že poměrně úspěšně. Hned šest našich šachistů se zúčastnilo 1. kola . Všichni hráli B turnaj, ve kterém hrálo  47 dětí. Nejlépe se umístil Štěpán Popela, kterému se povedl nejlepší turnaj za celou dobu, co šachovou ligu hraje. Získal 5 bodů a obsadil krásné 9. místo. 18. se umístil Dan Žák, který uhrál 4 body. Uvážíme –li, že Dan patří do kategorie H – 10, tak se tímto výsledkem přihlásil do bojů o medaili v celkovém pořadí, do kterého se bude započítávat pět nejlepších výsledků z devíti turnajů. Tři body uhráli 28. Anna Zlámaná a 29. Karel Dvořák. Jejich výsledky jsou rovněž velmi nadějné pro celkové pořadí v kategoriích do 12. let. Méně se už dařilo zbylým dvěma. Julie Vilímová a David Studzinski uhráli pouze 2 body a obsadili 41. a 42. místo. Loni by to byl pro ně docela dobrý výsledek, letos už by měli na víc. Zajímavostí turnaje bylo, že ve 2. kole všichni naši své partie vyhráli, takže jsme měli unikátní skóre 6 : 0. A v 1. kole na sebe narazili David s Aničkou, ve 3.pak Štěpán s Karlem.

2. kolo bude 9.10. 2010 u nás ve Stříbrné Skalici. Z dalších šachových akcí se Julie Vilímová a Anna Zlámaná zúčastní soustředění talentované mládeže 26. - 28. 9. Julie bude hrát za družstvo Středočeského kraje 1. - 2. 10. v Bratislavě. Vilímová se zúčastní Mistrovství Čech do 10 let na Seči 15. - 17. 10. Tam si také Dan Žák a David Studzinski zahrají Open turnaj ve stejnou dobu a Mistrovství Čech do 12 let čeká v Harrachově Aničku Zlámanou ve dnech 23. - 30. 10.

Bolek

Náhledy fotografií ze složky Sedlčany