Jdi na obsah Jdi na menu

5. Kolo R Ž L – Kamenice

12. 12. 2009

12.12. 2009 jsme se vydali na další turnaj regionální ligy. Problematické zajištění dopravy vyřešil Petr Dubnič, který nám vypomohl svým vozem. Díky Petře! Cesta do Kamenice proběhla v pohodě a poklidu a kolem půl deváté jsme byli na místě. Kdo však na místě nebyl byli účastníci polofinále MČR juniorů a nemocní. Tak se stalo, že v A turnaji chybělo z šestnáctky hned 9 hráčů. Tím se do A turnaje dostali i ti, kteří by se tam jinak nedostali a B turnaj tak mohl vyhrát kdokoliv další. V tomto složení by mohl i Štěpán Popela pomýšlet na umístění mezi prvními. Ten však byl společně s Karlem na fotbalovém turnaji a my jsme hráli pouze ve složení David Studzinski, Daniel Žák a Julie Vilímová.

První tři kola proběhla a na našem kole u všech byla nula. David prohrál s 28.v konečném pořadí, 31., a 47. Dan s 9., 39. a 40. a Julinka s 30., 35., 41. Ve 4. kole Dáda poprvé vyhrál, když porazil nejmladšího účastníka turnaje (56.), Dan remizoval patem s věží a králem proti králi (44. Lukáš Novotný ze Sedlčan) a Julinka prohrála s 54.(Karolína Mařáková, Zvole). V 5. kole Dáda prohrál s 41. Janou Kobrovou z Říčan a Dan opět patoval s obrovskou převahou s Julinkou. Takže po pátém kole měli Dan s Dádou 1 bod a Julinka půlku. V 6. kole je Julie dorovnala, když jako jediná něco uhrála, a to remízu s nejmladším účastníkem Šimonem Jirouškem z Říčan. A kluci měli soupeře z Dolních Kralovic. David prohrál s 39. Zdeňkem Krajíčkem a Dan se 46. Miroslavem Marešem.V posledním kole jsme bilanci ještě výrazně vylepšili, protože Dáda zmatil Julinku. Když mu utekla ze šustrmatu, připravil si útok na krále dámou a střelcem, k tomu mu Julinka vydatně pomohla, neboť odtáhla s koněm, který jediný kryl matované pole. Dan rovněž překvapil připraveným matovým útokem proti 54. v celkovém pořadí Karolíně Mařákové ze Zvole.

Celkově v B turnaji byl David 51. a Dan 52. oba shodně 2 body a Julinka s 1 bodem skončila na předposledním 55. místě.
 Na rozdíl od pohodové cesta tam, byla cesta zpět dosti dobrodružná neboť napadalo zejména v okolí Kamenice poměrně dosti sněhu. Přesto jsme dorazili bez úhony domů.