Les ve škole

Les ve škole  - projekt Tereza
Již pátým rokem je naše škola zapojena do projektu Les ve škole, škola v lese. Tento projekt je zaměřen na výuku tříd v přírodě, výukové , výchovné a dovednostní aktivity, které podporují vnímavost dětí k přírodě a životnímu prostředí. V každém ročním období se vypravujeme do lesa s prvňáčky, zaznamenáváme proměny lesa na podzim, v zimě, na jaře i v létě, na konci školního roku pak uspořádáme společné projektové dopoledne se šesťáky, kteří se podílejí na zabezpečování lesních aktivit pro mladší kamarády, aby pak společně s nimi se závěrečným školním vysvědčením získali také certifikáty lesních tříd a 10 čtverečních metrů pralesa na Ještědském hřebeni. Děti se vždy do lesa velmi těší, učí se zde nenásilnou formou vnímat přírodu kolem sebe, ale získávají také důležité sociální návyky, budují si přátelské vztahy se svými spolužáky , učí se samostatnosti , získávají dobrou fyzickou kondici a celou řadu dalších dovedností užitečných pro běžný život. Vše probíhá nenásilnou formou her a zábavných aktivit.

Příspěvky

Les ve škole 2018

25. 8. 2018

Projekt Les ve škole