Tajný život města

17. 4. 2017

V sobotu 8. dubna 2017 se ve Stříbrné Skalici konal BĚH OD NEVIDIM DO NEVIDIM. Žáci základní školy využili této akce a postavili si zde stánek k propagaci aplikace PLANTNET. Tuto aplikaci propagují a naplňují v rámci projektu „Tajný život města“, který sponzoruje firma Veolia. Plantnet je bezplatná obrazová aplikace k určování rostlin, vyvíjí ji francouzští vědci a žáci základních škol ji pomáhají plnit obrázky květin. Zapojit se může každý, stačí stáhnout aplikaci, vytvořit si účet a pak už jen fotit a fotky odesílat ke skontrolování.

Žáci si připravili letáčky, které rozdávali lidem, a květiny, se kterými učili zájemce s aplikací zacházet. Mysleli i na děti. Ty si mohly vymalovat jednu z pěti omalovánek květin nebo si zkoušet hlavolamy od firmy Veolia.

Náhledy fotografií ze složky Tajný život města