Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj v Bratislavě.

Zpráva z Turnaje O Pohár Predsedu Bratislavského samosprávneho kraja.

  Julie Vilímová se zúčastnila 2. 10. 2010 šachového turnaje v Bratislavě jako členka družstva Středočeského kraje. Byla to výborná akce, všechno bylo perfektně zorganizované. Do Bratislavy jsme přijeli v pátek kolem 18 hod., následovala večeře, přidělení pokojů a šlo se spát, abychom byli na druhý den odpočatí. Ale kluci stejně až do noci hráli šachy.
   Po snídani následoval rozvoz na sportoviště, takže jsme kolem deváté hodiny byli v Domu Sportu. Tady jsme zjistili, že se kromě naší výpravy účastní jen šachisti Bratislavského kraje. Což bylo velkým povzbuzením, protože bylo jasné, že jeden z překrásných pohárů bude náš. Trošku nevýhodou byla neúčast Aničky Malé na třetí šachovnici, nejprve to vypadalo, že tam bude kontumačně prohra. Nakonec jsme uzavřeli pro obě strany přijatelnou dohodu - na třetí šachovnici dvakrát remíza. Naše utkání dopadlo 7,5 ku 4,5 pro Slováky. Ale drželi jsme se dobře a myslím,že někteří hráli i nad své možnosti.

    Nejvíce bodů pro naši výpravu získal Radek Wasserbauer (2060). Po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje! Dvakrát porazil soupeře s vyšším ELO (Tomáš Peitl -2171). Byli jsme rádi, že s námi jel a tak výrazně přispěl k našemu výsledku. Na druhé šachovnici Martin Krejčí (1804) získal remízu se silnějším soupeřem ( Martin Kimerling - ELO 1920). Na třetí šachovnici, jak už jsem zmínila byla dvakrát remíza, tedy po 1 bodu pro obě strany. O to těžší to měl Kuba Rathouský (1584) na čtvrté desce, na kterém se vystřídali dva silní soupeři (Michal Dolnák ELO 1878 a Peter Michalko ELO 1838). Bojoval statečně, první partie dle něj vypadala na výhru, ale škoda, že se nemohl se stejným soupeřem utkat znovu, místo něho nastoupil čerstvý nový soupeř. Na páté šachovnici dostal Ondra Máslo (1268) silnou soupeřku (Evelina Tomovicsová - ELO1677), kterou ve druhém kole porazil! Jak sám Ondra říkal, v tom prvním  se teprve rozehrával... Na poslední desce měla Julie Vilímová (1100) Lucii Kevickou s ELO 1615. V 1. kole Julie prohrála poměrně rychle, zato ve druhém byla soupeřka pravděpodobně ukolébána snadnou výhrou. Toho Julie využila, chvíli to vypadalo minimálně na remízu, ale soupeřka využila zkušenosti a nakonec partii obrátila ve svůj prospěch. Za dobrou hru ve druhém kole Julii pochválil i rozhodčí, který partii se zájmem sledoval a věnoval Julince osobní dar - malé kapesní rádio se sluchátky.
   Myslím, že naši hráli dobře a rozhodně neudělali ostudu. Odpoledne jsme se prošli po Bratislavě. Odjížděli jsme až kolem 18 hodiny, docela unavení, ale s několika poháry - kanoisti vybojovali zlato, my a střelci stříbro.
   Co říci závěrem? Byla to velmi zdařená akce a myslím, že by si ji všichni zúčastnění s chutí zopakovali.
                                                                                                      Jana Bittnerová

 

 

Náhledy fotografií ze složky Turnaj v Bratislavě.