Stříbrná Skalice 7. turnaj

Zbyněk Nenutil a Klára Kopecká 1. místa v turnaji C hochů i dívek.

Pro letošní žákovskou ligu platí heslo, čím více dětí, tím méně pořadatelů. Tak jsme letos uspořádali turnaj už podruhé. Celkem se zúčastnilo 88 dětí a my jsme byli zastoupeni hned 16 dětmi. Rekordní účast přinesla i sladké plody.

Začnu turnajem B

Zde to měly velice dobře rozehrané obě holky. Po 5. kole Julie Vilímová vedla i celkově, na závěr však přišly dvě porážky a celkové 8. místo se 4,5 bodem. Julie byla 3. v turnaji dívek. Anička Zlámaná hrála také velice dobře, dokud nenarazila na Marka Otrubu z Říčan, který B turnaj vyhrál. V pozici, kdy to chtělo pouze rozehrát věž a ublicat to, uvažovala dlouze o jasných tazích a spadla ( tedy prohrála na čas) a hned v dalším kole ji naopak Vojta Růžička ukázal, jak se v časové tísni hraje. S minutou na hodinách, dokázal uhrát 15 tahů, které potřeboval k matu. Uhrála tak 4 body, byla 4. z dívek a skončila 11. Tentokrát jsme měli v béčku i tři kluky a rozhodně nepropadli. Každý z nich si uhrál odpovídající body jejich nasazení, Karel tak ještě o půl bodu více. Ale začnu podle výsledků. Dan Žák 19. místo 3,5 bodu, Štěpán Popela 21. místo 3 body  ( ten tak půl bodu ztratil na nasazení ) a Karel Dvořák 31. místo 2,5 bodu.

Přichází to nejlepší – turnaj C

Ten pro naší školu přinesl velké úspěchy. 1. místo Zbyněk Nenutil se 6 body. 1. místo dívek obsadila Klára Kopecká ( celkově 6. a uhrála 4,5 bodu ). A neztratili se i další. Nejlepší turnaj se povedl i Vaškovi Šímovi. 5. místo s 5 body. Je vidět, že si Vašek rozbory partií, které děláme, nenechává proudit druhým uchem ven, ale začíná používat do své hry. Všichni tři si na tomto turnaji uhráli 4. výkonnostní třídu. Velká gratulace. Výborně se turnaj povedl i Davidovi Studzinskému, skvělé 7. místo se 4,5 bodem. 14. byl Kryštof Čuda se 4 body. Vynikající 4 body uhrála i 17. Laura Hejtmánková ( 4. mezi dívkami ). Platí o ní totéž, co jsem psal o Vaškovi. Adéla Kopecká 3,5 bodu a 21. místo. Uhrála si svoje podobně jako Honza Heger 2.5 bodu a 30. místo. A následují ti, kteří hráli svůj první turnaj. 32. Tomáš Kavan 2 body, stejně jako 33. Anička Hlavatá. 35. Ela Hlavatá s 1,5 bodem.

Na závěr bych přidal jak si stojíme před posledním turnajem žákovské ligy.

V kategorii H 16 je Štěpán Popela 11. Vzhledem k tomu, že tři kluci před ním mají přímý postup na kraj, mohl by postoupit, kdyby byl letos veden jako aktivní. Nedopadlo to.

H 14. Zde máme letos Kryštofa Čudu a Zbyňďu Nenutila. Bohužel mají málo odehraných turnajů a tak jsou celkově 23. a 25.

H 12. Karel Dvořák je 13, ale první tři v této kategorii mají přímý postup, takže je v tuto chvíli na posledním postupovém místě a o postupu rozhodne poslední turnaj v Pravoníně, kde to bude mít těžké, pokud přijede Kuba Břečka ze Sázavy, ten je za ním o 2,5 bodu a má turnaj méně, takže se mu bude počítat vše, co uhraje. To znamená, že by k postupu Karel potřeboval v béčku asi 3,5 bodu, pokud Kuba neuhraje víc než 3 body. Vašek Šíma je na 19. místě.

H 12. Anna Zlámaná je 2., Adéla Kopecká  5. ( ta je však neaktivní, bez práva postupu ) a Laura Hejtmánková na 7. místě a Anna Hlavatá 9. ( jako Adéla bez možnosti postupu ).

H 10. Dan Žák 1.a pouze teoreticky by ho mohli předstihnout Kurek nebo Pavel Roháč, ale to by museli v Pravoníně béčko vyhrát. David Studzinski 5.místo a jistý postup na kraj. Honza Heger je 13. a protože je aktivní, což dva před ním nejsou, tak má šanci postoupit. Zatím je prvním náhradníkem, což by se po Pravoníně mohlo změnit na postup. Tomáš Kavan je 22.

D 10 Julie Vilímová je 1. a Klára Kopecká 5., bohužel bez práva postupu jako neaktivní. U Klárky mě to mrzí, protože tam jsou vidět velké změny.

D 8. Ela Hlavatá je na 3. místě, ale neaktivní.

Zapsal Bolek