Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šachy

10. 3. 2011


video z MČR, co vytvořila Anička.

starovní listiny - d 10 Julie   D12 Anička   národní Open  já

Julie Vilímová v kategorii D 10, Anna Zlámaná v D 12 shodně obsadili 16. místa. U Aničky se to trochu čekalo, u Julie měla smůlu v posledním kole na vylosování. Před ním byla na 10. místě s možností hrát o první pětku. Jenže dostala 1. nasazenou Karin Němcovou a ta ji poslala do druhé poloviny startovní listiny. Nicměně obě holky budou příští rok ve svých kategoriích jako starší, když jim spousta dnešních soupeřek přeleze o kategorii výše. Takže za rok by se to mělo zúročit. Já jsem si v doprovodném openu uhrál svých 50 %, takže velká spokojenost. 47. místo a 4,5 bodu. Do Openu se nakonec také přihlásila Táňa Zlámaná a vůbec si nevedla špatně. Získala 2,5 bodu, 78. místo, což si na začátku turnaje nedokázala ani představit.

Bolek

 

Mistrovství České republiky – Kouty nad Desnou

              

                            12. – 19. 3. 2011

 

Anna Zlámaná – kategorie D 12

 

Bude to mít nesmírně těžké. Je nasazená jako 11. z 18. účastnic. V této kategorii hraje 18 dívek, prvních 8 nasazených již má ELO a prvních 6 už dosti vysoké. Jakékoliv umístění do 8. místa by bylo skvělé, do desítky velmi dobrý výsledek. Čeká ji těžké 1. kolo a v něm 2. nasazená Lada Doležalová z Tábora.

 

Julie Vilímová – kategorie D 10

 

I když je v této kategorii přihlášeno 29 dívek, má Julie podstatně větší šance než Anička. Elistky jsou v této kategorii pouze dvě, takže boj o třetí místo je otevřen. 1. by měla být Karin Němcová, ta je o třídu výš než ostatní. 2. pravděpodobně Majda Kořenová – letos nehraje za Říčany, ale protože trénuje na Bohemce, tak za Bohemians Praha. Julie je rovněž nasazená jako 11., ale od 3. do 13. místa startovní listiny jsou všechno hráčky, které mají stejnou, tedy 3. výkonnostní třídu. Takže pravděpodobný výsledek 3. – 15. místo. Cokoliv pod umístěním do 15. místa by bylo zklamání. Doufejme jen, že se Julie do pátku uzdraví, aby mohla odjet. V 1. kole bude nasazená a čeká ji Marie Vašková z Hlinska.V této kategorii bude hrát i Klára Kocourková ze Sázavy, která by měla hrát asi jako Julie.

 

Bolek Studzinski  - kategorie Národní Open 

Můžete sledovat i mou cestu turnajem. Přihlášeno je 83 účastníků a jsem nasazen jako 47. Takže bych měl hrát někde v půlce. V 1. kole mě čeká nelehká situace, Patrik Pýcha z Vlašimi.

 

Soupeři v 1. kole budou samozřejmě známí až po příjezdu všech účastníků. Pokud všichni přijedou, platí soupeři pro 1. kolo. Štěpán Popela má odkazy na startovní listiny, takže by měl každý den doplňovat výsledky.