Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šachový turnaj(139)

10. 10. 2009

Šachový turnaj

   2. kolo šachové RŽL již proběhlo s naší účastí. Do Dolních Kralovic jsme přijeli v sestavě Štěpán Popela, Julie Vilímová a David Studzinski a rozhodně jsme se neztratili. V B turnaji Štěpán uhrál 4,5 bodů a David měl sice na víc, ale 1,5 bodů taky není marných a na prvním turnaji uhrála Julinka velmi hezké 2 body.

  Ráno začalo vytažením Štěpána z postele a pak už jsme jeli. Jako nasazená 12 měl Štěpán v 1.kole snadnou úlohu s Janem Brůhou z Říčan ( v konečném pořadí umístěném na 62. místě), naopak Julinka začínala s Tomášem Myslivečkem z Vlašimi (38.) a Dáda s Mirkem Šimkem ze Sázavy (28.). Všechna tři utkání skončila podle očekávání a velmi rychle.

Za povšimnutí stojí kam se Dáda vypravil svým králem na začátku partie. Něco takového bych už nerad viděl. Ve 2. kole čekal na Štěpána Marek Filip z Pravonína ( 26.), Adam Houdek z Vlašimi ( 56.) na Dádu a Julie hrála s Matějem Hulanem ( 49.) z Neveklova. Tato utkání již tak jasná nebyla, vyhrál opět Štěpán a zbylí dva prohráli, ale jak Julinka tak Dáda v tomto kole mohli něco uhrát, kdyby nedělali velké chyby.

3.kolo sehrál Štěpán s 1.nasazeným Ondřejem Duškem ze Sázavy ( 2.) na 1. šachovnici a získal velmi cennou remízu. Julinka získala první bod jako lichá a David prohrál s domácím Zdeňkem Krajíčkem ( 48.).

Ve 4. kole měl volno a první bod David, Štěpán poprvé prohrál s 3.nasazeným Michalem Sibalem z Pravonína ( 9.) a Julie s Pavlem Kurkem z Říčan ( 51.). V 5. kole porazil Štěpán Sangsofaha Czecha z Říčan ( 25.) a David i Julie prohráli. Dáda s Hulanem a Vilímová s Krajíčkem. 6. kolo přineslo bitvu plnou zvratů na všech šachovnicích. Štěpán utrpěl vítězství s Mentzlem Leonardem z Říčan ( 14.), Dáda měl nejblíže k vítězství s Kučerou Janem ( 54.), ale prohrál a Julie prohrála s domácí Marešovou Martinou ( 57).

Pavel Kurek má velmi svérázné postavení pěšců a Dáda toho má zjevně dost.

V posledním kole Štěpán prohrál na 4. desce, Julinka porazila Karolínku Kořenovou z Říčan (63.), která neviděla, že není v matu a Dáda remizoval opakováním tahů s Kristýnou Otrubovou z Říčan ( 59).

Bolek Studzinski

 

Náhledy fotografií ze složky Šachy 09