Jdi na obsah Jdi na menu
 


MČR škol - Štědronín 2012

V úterý a ve středu 27. - 28. 3. proběhlo republikové kolo Přeboru škol v kategorii 1. stupeň ve Štědroníně na Orlíku. Na rozdíl od loňského vystoupení na republice, kde jsme byli moc rádi, že jsme si ji mohli zahrát, jsme letos jeli bojovat o umístění v první desítce. Nasazení jsme byli čtvrtí. Před posledmím kolem jsme se dokonce dostali na 6. místo a záleželo, koho dostaneme. Pokud bychom si vytáhli někoho zdola, byl tady reálný předpoklad umístění na 4. místě. Ale stejně tak hrozilo, že nás přilosují nahoru a pak by to znamenalo  propad až někde k 18. místu. A to se také stalo. Dostali jsme 2. nasazený tým ZŠ Hošťálková, který musel na zlato vyhrát 4 : 0. Už to tak i jednu chvíli vypadalo, ale Anička využila chyby soupeře a své utkání vyhrála, čímž nám v tomto těžkém utkání udělala radost a obsadili jsme tak s 19 body 12. místo a titul putoval do Českých Budějovic.

Přestože šlo o mistrovství republiky, musíme organizaci vytknout absenci tepla na pokojích. Pobývání v ledničce není zrovna vizitkou pro pořadatele. Také celé naše družstvo to odstonalo.

K hodnocení jednotlivých šachovnic.

Na 1. hrála Julie Vilímová a z devíti kol uhrála jenom 3 body. Porazila pouze výrazně slabší soupeře a často padala na čas. Rozhodně se od ní čekalo víc. Ve srovnání s loňskem ztráta na 1. šachovnici jeden bod. ( Loni ji hrála Anička ). Vzhledem k tomu, že mají holky o rok víc herních zkušeností, největší ztráta. Loni Julie na druhé šachovnici uhrála 5 bodů.

2.šachovnice Anna Zlámaná. Takhle se hraje republika. Bila se jako lvice, nepadala na čas jako loni, ale sbírala body i silnějším soupeřům. Na 2. šachovnici skončila jako třetí a uhrála 6,5 bodu. V podstatě lze vytknout pouze podcenění soupeře ve 4. kole. Loni Julie uhrála 5, takže nárůst o 1,5 bodu. Tedy po dvou šachovnicích máme + 0,5 bodu.

3. deska Daniel Žák. Hrál ji i loni, tehdy s výsledkem 5,5 bodu. Letos nemám nic, co bych vytknul. Náš největší zisk 7 bodů, také skončil třetí na své šachovnici. Proti loňsku celkem družstvo +2.

4. šachovnice David Studzinski. První den hrál špatně. Kazil vyhrané pozice, hrál zbrkle, neviděl vazby. Druhý den hrál jako vyměněný, hrál pomalu, trpělivě. Nejlepší partii předvedl s Jakubem Klausem z pražské školy Nový Porg. Celkem uhrál 2,5 bodu. Sice nejméně ze všech našich hráčů, ale proti loňsku zlepšení o 1,5 bodu. Celkem proti loňsku jsme získali o 3,5 bodu více a ze 26. místa jsme se posunuli na 12. příčku.

Využili jsme nádherného středečního počasí ( tedy část výpravy ) a blízkosti Zvíkova a vyrazili jsme na hrad na soutoku Otavy a Vltavy. Krásné počasí, žádní turisté. I když byl hrad uzavřen, stálo velmi za to procházet se tam.

 

 

Náhledy fotografií ze složky MČR škol - Štědronín 2012