Jdi na obsah Jdi na menu
 


Julie Vilímová vícemistryní ČR!

 Mistrovství  Republiky              Kouty nad Desnou 10. - 17. 3.  2012

 

Kategorie dívek do 10 let

2. Julie Vilímová 6,5 body

V 1. kole jasně přehrála Kristýnu Markovou z Beskydské šachové školy, ve 2. kole si poradila s Klárkou Kocourkovou ze Sázavy. Dvoukolo se Julii vůbec nepovedlo. Nejprve pouze remizovala se Zuzanou Gřesovou ( Beskydská šachová škola ), která bojovala i s časovou tísní a pak dokonce prohrála se Sofií Přibylovou ( Sokol Lány). Následné výhry s říčanskou Kristýnou Otrubovou a s Kristýnou Laurincovou z BŠŠ. V dalším kole čeká hlavní favoritka Karin Němcová. To byla partie, kde měla Julie velké šance. Pokud by místo ústupu střelce v 11. tahu sebrala pěšce g5 jezdcem, tak to mohla Karin zabalit. Když by dobrala koně, dobere střelec na g5 s napadením dámy a dobráním koně. takže by měla po celé výměně dva pěšce navíc a otevřenou cestu na krále soupeřky. Pokud by zahrála místo ústupu dámy střelec h6, je situace stejná, akorát jezdce dobere na h6. Anebo když nechtěla jít do kombinace tak vzít jezdce, po sebrání střelce dobrat pěšce dámou a spolu s otevřeným h sloupcem by to mělo na výhru stačit. No nic aspoň soupeřku vylekala a půlka taky dobrá. Poslední dvě kola měla již zajištěnou účast na ME , ale stále byly ve hře ještě medaile z republiky. Ovše, bylo nutné vyhrát v posledním kole, To se naštěstí v infarktovém zápese podařilo a tak máme stříbro!

Kategorie dívek do 12 let

12. Anna Zlámaná  4,5 bodu

V 1. kole podlehla po chybách ve střední hře Blance Brunové z Plané u Mariánských Lázní, ve 2. kole prohrála s Ludmilou Kopcovou z Ostravy v koncovce, kterou vůbec nezvládla. Přitom mohla ve 35. tahu ukončit partii věčným šachem. Pak přehrála Sandru Valenčíkovou z Havířova a remizovala s Annou Tůmovou z Tábora. Prohra s klatovskou Kouchou Maryam Aminou, když si nevšimla ve 30. tahu vyhrávajícího Da1+. Dnes výhra s Adélou Bierskou ze Vsetína, kterou ukázkově roznesla v Evansově gambitu. Výhra s  Terezou Kočí z Lokomotivy Brno a pak s 1. nasazenou adamovskou Masákovou vrátily Aničku do hry o ME v posledním kole. To ovšem musela vyhrát s Vítovou z Hradce Králové. Už to tak i jednu chvíli vypadalo, ale nadějnou partii nedotáhla, prohrála a na ME se tak nepodívá.

Open B

Jan Heger, David Studzinski i Táňa Zlámaná

 Táňa 3 body, Honza 1 bod ( porazil Davida ), a David 0,5 bodu.

 

V bleskovém turnaji získal David 2 body a obsadil 61. místo.

 

Protože je letos Mistrovství Evropy v Praze postupuje prvních 8 v každé kategorii dívek. Takže máme velkou šanci, že si minimálně Julie letos Evropu zahraje.