Julie Vilímová krajskou přebornicí v šachu do 10 let

28. 6. 2010

Ve dnech 26. a 27. června 2010 se uskutečnil v Sedlčanech turnaj, kam se na základě výsledků z regionální žákovské ligy probojoval v kategorii do 10 let Daniel Žák a Julie Vilímová a v kategorii do 12 let Anna Zlámaná. A výsledky, které v turnaji dosáhli byly opravdu skvělé. Kategorii dívek do 10 let vyhrála se čtyřmi body Julie Vilímová a Anna Zlámaná byla zakončila turnaj do 12 let pouze se dvěma a půl body, jenomže mezi dívkami to stačilo na 2. místo ! Rozhodně se neztratil ani Dan Žák, který rovněž zabojoval úžasně a v kategorii do 10 let získal 4,5 bodu a obsadil 14. místo. Vzhledem k jeho věku, je to úžasný vstup, protože naprostá většina těch, kteří byli před ním, budou příští rok již mezi staršími. Holky si tak otevřely dveře na Mistrovství Čech na podzim a Danovi k postupu chyběl jeden jediný bod.

Bolek