5.kolo RŽL

5. kolo RŽL  pořádal Šachový kroužek Dolní Kralovice a konalo se 11.12.2010 v Kulturním domě ve Stříteži.

Ze Stříbrné Skalice jsme i navzdory nepříznivému počasí vyjeli, sice ne v tak silné sestavě, jako v předchozích kolech, ale rozhodně jsme se neztratili. Za Stříbrnou Skalici tentokrát bojovalo 6 dětí  – Anička Zlámaná, Julinka Vilímová, Dan Žák, David Studzinski, Štěpán Popela a nováček Laura Hejtmánková. Kvůli nepřízni počasí nakonec nejely holky Kopecké – Adélka a Klárka.

Jak psal Bolek už po 3.kole v Jílovém, ani tady jsme nebyli jenom do počtu, v turnaji B si Julie Vilímová s 5 body uhrála 3 VT, celkově skončila na 4. místě, mezi dívkami obsadila 3. místo. Dále v turnaji B hrál Štěpán Popela, který s 2,5 body obsadil celkově 15. místo a Anička Zlámaná s 1,5 bodu skončila na 18. místě.

Také v turnaji C jsme měli své „želízko v ohni“ – Dan Žák s 5 body získal krásné 3. místo, David Studzinski uhrál 2 body a skončil celkově na 19.místě. Překvapením bylo 3. místo v turnaji C mezi dívkami, které se ziskem 0,5 bodu získala na svém vůbec prvním turnaji Laura Hejtmánková.

Zapsala Jana Bittnerová