Jdi na obsah Jdi na menu
 


O naší škole

1. 9. 2008

Naše škola je sice malá, učí zde pouze 11 učitelů, žáků poslední dobou bývá pod sto. Nižší ročníky jsou poslední dobou pravidelně spojeny. I to má své výhody.

  • Jsme škola téměř rodinná, dobře děti známe a individuálně se jim věnujeme.
  • Většina našich dosavadních absoloventů má slušné chování a odpovídající výsledky v dalším  vzdělávání.
  • Každá ze dvou tříd, kde jsou spojené ročníky, má v učebně 10 PC.  Část žáků, kteří nepracují frontálně s učitelkou, pracují zde - pracují na PC samostatně a s nadšením.
  • Dále je k dispozici multimediální učebna. Zde probíhají pravidelně hodiny informatiky a cizích jazyků. Podle potřeby je využívána především pro vyšší stupeň v hodinách ostatních předmětů. Je-li učebna v odpoledních hodinách volná,  je plně k dispozici družině a zájmovým kroužkům. V průměru je k dispozici jeden počítač na necelé 3 žáky.
  • Od ledna 2010 jsme se zapojili do projektu EÚ Ladova krajina v proměnách času. Na tomto projektu pracujeme společně se Základní školou bratří Fričů Ondřejov. Dílčí cíle projektu jsou: Historie Stříbrné Skalice a okolí, Mineralogická a botanická stezka, Jevanský potok. Na projektu pracují žáci, učitelé a skaličtí pamětníci i v době mimo vyučování.
  • Zaměřujeme se na výuku informatiky a informačních technologií.  V předmětu informatika, která je povinně volitelným předmětem od 4. třídy se žáci učí psát všemi deseti a zvládat základy techniky administrativy.
  • Žáci, kteří mají možnost, mohou odevzdávat (a řada z nich odevzdává) své práce a domácí úkoly v digitální formě.
  • Podle zájmu žáků a rodičů zpřístupňujeme přehled probírané látky a úkolů pro nepřítomné a přehled průběžné klasifikace.
  • Rodiče můžou pro komunikaci s učiteli využívat internetovou poštu.
  • Během tohoto školního roku došlo k těmto změnám: byla provedena asanace zdí školy, upraven a vydlážděn dvůr školy, škola byla vybavena novějším nábytkem.

Eva Boubínová, ředitelka ZŠ Stř. Skalice

 

Náhledy fotografií ze složky Počítače