Tři zříceniny a lanové centrum

1. 6. 2010

Na dětský den se 7., 8. a 9. třída zúčastnila výletu po zříceninách hradů a do lanového centra v Týnci nad Sázavou. Nejprve jsme na Marjánce nastoupili na vlak a vystoupili jsme ve Hvězdonicích.
Ve Hvězdonicích jsme šli po lávce přes řeku Sázavu a pak dále podle ní ke staré zřícenině hradu Hláska. Po prohlídce zříceniny jsme se vrátili a přešli přes řeku na stejném místě.
Pokračovali lesem k další zřícenině Odranec. Pak jsme šli k hradu Stará Dubá. Nakonec jsme došli podle žluté značky pěšky do Čerčan na vlakové nádraží a jen tak tak jsme stihli vlak do Týnce nad Sázavou. Tam jsme šli kousek pěšky k lanovému centru u řeky Sázavy. U lanového centra jsme chvilku počkali než se ostatní lidé vrátí. Zatím nám instruktor vysvětlil, jak si nasadit výstroj a jak používat lana s karabinami. Všichni jsme si postupně nasadili výstroj a zkusili jsme si jízdu na lanovce na cvičném laně. Pak jsme byli všichni připraveni a vyrazili jsme přes řeku. První vystartoval Filip Lukeš a za ním další lidé. Dojeli jsme na druhý břeh v pořádku a celí. Celkem pro nás bylo připraveno 11 překážek ve 2 patrech. Byly tam různé schody, klády, chůze po laně, barely, kládky na provazech, provazy ve tvaru U a lanovky. Po návratu z lanové dráhy si někteří žáci mohli dojít do pizzerie pro pizzu nebo do Lidlu nakoupit nějakou svačinu. A už byl čas vrátit se na nádraží, chvíli jsme počkali a jel nám vlak do Čerčan. V Čerčanech jsme čekali přibližně 40 minut a pak nám jel vlak do Stříbrné Skalice. Tam jsme dorazili přibližně ve 20 hodin a na některé žáky už čekali rodiče.

Jistě byli všichni z výletu nadšeni a velmi se jim líbil :)

Roman Židík

Náhledy fotografií ze složky 3 zříceniny a lanové centrum