Tři králové

6. 1. 2011

Štědrý večer jste slavili snad všichni - v tento den se narodil Ježíšek. K narozenému děťátku se přišli nejdříve poklonit pastevci a teprve po nich králové - Kašpar, Melichar a Baltazar. Byli to ale mudrcii a  přinesli vzácné dary. Proto 6. ledna je svátek Tří králů, chodí se koledovat a  na dveře se píše K. + M. + B. a letopočet.

Také naše první a pátá třída s paní učitelkou Studzinskou se vypravily popřát lidem nový rok. Všechny děti si na sebe oblékly vyrobené kostými a zlatou korunu z papíru - kostým králů.
Děti měly připravené malé svícny, které pak rozdávaly. Nejdříve jsme šli na poštu a dále jsme pokračovali do školky, na obecníí úřad, do Floppu a obchodu se zeleninou. Děti s radostí zazpívaly a poté za odměnu dostali různé sladkosti. Všem se zpěv velmi líbil.