Jdi na obsah Jdi na menu

Pohár kocoura Mikeše

2. Turnaj Regionální žákovské ligy ve Stříbrné Skalici

hraný jako Pohár kocoura Mikeše.

Letos jsme měli premiéru. Poprvé se hrály nejen turnaje A a B, alel i turnaj C. Celkem se prezentovalo 68 dětí. V turnaji A zvítězila Katka Műllerová z Říčan, přestože byla až 9. nasazená zvítězila s plným bodovým ziskem a získala tak největší pohár.

B turnaj byl pro nás mnohem zajímavější, protože se do něj dostala Anička Zlámaná a jako poslední nasazený i Dan Žák. A oba se rozhodně neztratili už v 1. kole zvítězili nad vysoce nasazenými Anička nad Josefem Kučerou a Dan nad  Pavlem Roháčem. 100_0614.jpgUž tímto vítězstvím měli v silném béčku splněno a vše ostatní  byl bonus. A velice příjemný ! Zlámaná ještě ve 3. kole porazila  Michala Hanuše a v posledním kole přidala i třetí bod výhrou nad  Adamem Sklenářem. Takže s výsledkem 3 body obsadila 19. místo a mezi dívkami byla 4. stejným ziskem jako 3. Anežka Vlková, jen pomocné hodnocení měla o jediný bodík horší.Danovi se povedl turnaj ještě lépe. Po úspěšném 1. kole dokázal i ve 2. zvítězit nad 7. nasazeným Jakubem Matysem, pak ho čekaly tři prohry. Následovala půlka s  Markem Otrubou a na závěr vítězství s Michalem Brůhou. Dan Žák uhrál 3,5 bodů a obsadil skvělé 12. místo. Skvělé proto, že všech 11. míst před ním byli starší děti, takže v kategorii do 10 let upevnil své 1. místo. Prostřední pohár za vítězství v B turnaji putuje do Dolních Kralovic. Petr Laňka opravdu proskotačil turnajem bez ztráty kytičky. 7. bodů ze sedmi hovoří samo za sebe.

C turnaj nás zajímal nejvíce. Tady byla velkou favoritkou na přední umístění 2. nasazená Julinka Vilímová. A získala 5,5 bodů a obsadila 2. místo celkově. O pouhého půl bodu ji unikl nejmenší pohár pro vítěze C turnaje, samozřejmě byla 1. mezi dívkami. V tomto turnaji hrál také Karel Dvořák, David Studzinski a Vašek Šíma. V 1. kole všichni vyhráli až na Vaška, který překvapivě přenechal bod pětiletému Šimonovi Jirouškovi. Ve 2. kole Karel a Julie remizovali. Julii nepovedená koncovka zakončená patem ( 2 věže navíc a 2 střelci proti holému králi) stála pohár, Karel také přehlédl snadnou výhru, šáhl na špatnou věž, propadl panice a místo, aby šachoval se ziskem pěšce, přišel o druhou věž. David a Vašek prohráli. Ve 3. kole Vašek získal první půlbod, Karel vyhrál s Janem Brůhou a všichni ostatní prohráli. Naopak ve 4. a 5. kole byl Karel jediný, kdo prohrál ( v 5. kole s Julii ) a jinak všichni vyhráli. V 6. kole Julie na 1.šachovnici porazila dosud vše vyhrávajícího Martina Vašáka z Brodců, který se stal i přes tuto porážku vítězem C turnaje a tak si odvezl pohár. Karel a Vašek remizovali a David Studzinski prohrál s Ondrou Sklenářem, stál jasně na výhru a vzhledem k vysokému pomocnému hodnocení by se umístil na nádherném 8. místě. Tak turnaj zakončil se 3. body jako 15. V 7. kole Karel Dvořák porazil Karolínu Kořenovou a získal celkem 8. místo a 4 body. Vašek Šíma 3 body a 20. místo.

Veliký dík tentokrát patří Janě a Báře Bittnerové, které mi byly po celou dobu příprav i během turnaje po ruce.