Pohár kocoura Mikeše

2. Turnaj Regionální žákovské ligy ve Stříbrné Skalici

hraný jako Pohár kocoura Mikeše.

Letos jsme měli premiéru. Poprvé se hrály nejen turnaje A a B, alel i turnaj C. Celkem se prezentovalo 68 dětí. V turnaji A zvítězila Katka Műllerová z Říčan, přestože byla až 9. nasazená zvítězila s plným bodovým ziskem a získala tak největší pohár.

B turnaj byl pro nás mnohem zajímavější, protože se do něj dostala Anička Zlámaná a jako poslední nasazený i Dan Žák. A oba se rozhodně neztratili už v 1. kole zvítězili nad vysoce nasazenými Anička nad Josefem Kučerou a Dan nad  Pavlem Roháčem. 100_0614.jpgUž tímto vítězstvím měli v silném béčku splněno a vše ostatní  byl bonus. A velice příjemný ! Zlámaná ještě ve 3. kole porazila  Michala Hanuše a v posledním kole přidala i třetí bod výhrou nad  Adamem Sklenářem. Takže s výsledkem 3 body obsadila 19. místo a mezi dívkami byla 4. stejným ziskem jako 3. Anežka Vlková, jen pomocné hodnocení měla o jediný bodík horší.Danovi se povedl turnaj ještě lépe. Po úspěšném 1. kole dokázal i ve 2. zvítězit nad 7. nasazeným Jakubem Matysem, pak ho čekaly tři prohry. Následovala půlka s  Markem Otrubou a na závěr vítězství s Michalem Brůhou. Dan Žák uhrál 3,5 bodů a obsadil skvělé 12. místo. Skvělé proto, že všech 11. míst před ním byli starší děti, takže v kategorii do 10 let upevnil své 1. místo. Prostřední pohár za vítězství v B turnaji putuje do Dolních Kralovic. Petr Laňka opravdu proskotačil turnajem bez ztráty kytičky. 7. bodů ze sedmi hovoří samo za sebe.

C turnaj nás zajímal nejvíce. Tady byla velkou favoritkou na přední umístění 2. nasazená Julinka Vilímová. A získala 5,5 bodů a obsadila 2. místo celkově. O pouhého půl bodu ji unikl nejmenší pohár pro vítěze C turnaje, samozřejmě byla 1. mezi dívkami. V tomto turnaji hrál také Karel Dvořák, David Studzinski a Vašek Šíma. V 1. kole všichni vyhráli až na Vaška, který překvapivě přenechal bod pětiletému Šimonovi Jirouškovi. Ve 2. kole Karel a Julie remizovali. Julii nepovedená koncovka zakončená patem ( 2 věže navíc a 2 střelci proti holému králi) stála pohár, Karel také přehlédl snadnou výhru, šáhl na špatnou věž, propadl panice a místo, aby šachoval se ziskem pěšce, přišel o druhou věž. David a Vašek prohráli. Ve 3. kole Vašek získal první půlbod, Karel vyhrál s Janem Brůhou a všichni ostatní prohráli. Naopak ve 4. a 5. kole byl Karel jediný, kdo prohrál ( v 5. kole s Julii ) a jinak všichni vyhráli. V 6. kole Julie na 1.šachovnici porazila dosud vše vyhrávajícího Martina Vašáka z Brodců, který se stal i přes tuto porážku vítězem C turnaje a tak si odvezl pohár. Karel a Vašek remizovali a David Studzinski prohrál s Ondrou Sklenářem, stál jasně na výhru a vzhledem k vysokému pomocnému hodnocení by se umístil na nádherném 8. místě. Tak turnaj zakončil se 3. body jako 15. V 7. kole Karel Dvořák porazil Karolínu Kořenovou a získal celkem 8. místo a 4 body. Vašek Šíma 3 body a 20. místo.

Veliký dík tentokrát patří Janě a Báře Bittnerové, které mi byly po celou dobu příprav i během turnaje po ruce.

Bolek

Náhledy fotografií ze složky Pohár kocoura Mikeše