Po Jevanském potoce, Den Země

22. 4. 2010

Ráno jsme se sešli před školou v 7: 3O . a v 7.45 jme jeli jme autobusem až do Mukařova. Z Mukařova jsme šli mezi domy směrem k Srbínu. Na soutoku dvou „struh“ jsme se rozdělili na jednotlivé třídy, dostali jsme mapu a seznam úkolů. Šli jsem podél Jevanského potoka, až jme se dostali k 1. rybníku Požár. Holky z naší třídy byly moc aktivní a začaly sbírat odpadky dříve, než měly (to byl jeden z úkolů). Stejně nejvíce jich nasbíral Zdenek Neubauer.
Dále jsme se dostali k Louňovickemu rybníku, kde jsem čekali na pana učitele Fouska a Katku Vargovou, až si rybník vyfotografují. Pak jsme prošli kolem rybníku Pařezpotom byl Vyžlovský rybník. U Jevanského rybníku byla přestávka na jídlo, tam se někteří žáci z 8. a 9. třidy oddělili a šli odpočívat a ti zdatnější, včetně žáků z 4., 5., a 7. třídy šli napřed. Bylo dohodnuto, že se sejdeme na zastávce Penčice. Než jsme došli k zastávce, viděli jsme rybníky Jan, Švýcar, Pilský a Sádky.
V Pěnčicích jsme se rozdělili, někteří jeli autobusem a já s pár dobrovolníky a paní učitelkou Macháčkovou jsme šli dál pěšky. Motali jsme se lesem, kde jsme viděli srnky, čekali na zbytek loudalů a taky jsme bloudili. Když jsme se vymotali a dostali jsme se k potoku, nemohli jsme přejít, jelikož tam byla hluboká voda. Šli jsme tedy dál podél potoku. Kousek před Hradcem to bylo u potoka zarostlé a tak jsme to obešli po poli. Na konci pole byla lávka přes potok a tudy jsme vylezli na silnici téměř u Hradce. Odtud jme šli po silnici až do Skalice.
Cestou jsme minuli rybník Propast (ten se teď odbahňuje) a Hruškov. Došli jsme do Skalice na náměstí v 14:45 a šli jsme víc než 15 km. A těsně před náměstím jsme viděli asi poslední rybník na Jevanském potoce - rybník u Nouzovského mlýnu.