Ladova krajina v proměnách času

8. 4. 2009

Obrazek

Ladova krajina v proměnách času, výzkumný a vzdělávací projekt žáků ZŠ Ondřejov a ZŠ Stříbrná Skalice zaměřený na poznávání společenských, kulturních a environmentálních proměn regionu. Cílovou skupinou jsou žáci ZŠ Ondřejov a ZŠ Stříbrná Skalice. Cílem projektu je inovovat ŠVP téměř ve všech předmětech směrem k většímu zastoupení regionálních témat ve výuce, zvýšit využívání ICT a E-learningu, modernizovat formy a obsah výuky. Projektu se kromě obou škol účastní Astronomický ústav AV ČR a Oblastní muzeum Praha východ: oba partneři se budou podílet na zpracování podkladů pro inovaci ŠVP. Projekt začíná 1. 1. 2010 a končí 31. 12. 2012, výstupy projektu se budou nadále používat. Pro jednotlivá témata budou zpracovány metodiky, pracovní listy, mapy. Získané materiály budou dostupné na stránkách školy, v E-learningovém modulu, v brožurce a v závěrečné výstavě. Cíle dílčích projektů na ZŠ Stříbrná Skalice: Historie Stříbrné Skalice a okolí - zdokumentovat, prozkoumat, zmapovat a sbírat informace o památkách ve Stříbrné Skalici a v jeho okolí: radnice, kostel sv. Jakuba, kostel sv. Jana Nepomuckého, klášter v Sázavě, pozůstatky tvrzí ve Stř. Skalici, Hradových Střímelicích, Hradci. Mineralogická a botanická stezka - vytvořit turisticko – přírodovědného průvodce, který by zachycoval dominantní i raritní přírodniny okolí Stříbrné Skalice. Jevanský potok - pátrat a zdokumentovat historii a současnost rybníků na Jevanském potoku. Žáci budou shánět historické dokumenty, ty budou třídit a dále zpracovávat z hlediska historického, zeměpisného, geologického, botanického a vodohospodářského. Zároveň budou dokumentovat současný stav. Zpracovaný materiál budou prezentovat na stránkách školy www.zsskalice.cz, v E-learningovém modulu, na CD nosičích (prezentace, filmy), v tištěné formě (brožurky, sylaby), v živém vystoupení a na závěrečné výstavě.
metodik projektu
Ladova krajina v proměnách času