Kamennou stezkou

26. 9. 2011

Dne 26. 9. jsme jeli do Ratají nad Sázavou. Zúčastnila se 9. a 6 třída a z učitelů jeli: pí Zelenská , pí Macháčkova, a p.Studzinski. Paní Macháčková si vzala s sebou kolo. Ve vlaku jsme se připojili k čtyřem klukům 8.třídy z Ondřejovské školy s panem ředitelem Blažekem: ti nám předváděli fyzikální a chemické měření pomocí různých přístrojů a notebooku. Pí uč. Macháčková nás učila pracovat s GPS navigací, pí uč. Zelenská nás učila určovat objem biomasy lisnatých stromů a vypočítávat jejich velikost a p. Studzinski nás učil hledat a rozpoznávat kameny – tentokrát granáty. Cestou na jejich naleziště jsme si prohlédli Rataje, hlavně hrad Pirkrštejn a zámek. Zpátky jsme měli jít zpět přes hrad Talmberk, ale asi bychom to nestihli, tak jsme jeli zpět opět vlakem a z Marjánky na náměstí nás dopravili učitelé a maminka Šárky auty. Jen Tomáš D. dokončil výlet sportovně na kole pí uč. Macháčkové.

Nikola Oraviková

Se vzpomínkou a s láskou k panu učiteli Petru Dubničovi bychom chtěli výlet Kamennou stezkou opakovat touto dobou každý rok.

učitelé a žáci
ZŠ Stříbrná Skalice

Náhledy fotografií ze složky Kamennou stezkou