Den Země 2012

20. 4. 2012

V pátek 20.4. byl pořádán Den Země. Bára Saifrtová vymyslela hru. První stupeň se rozdělil do 12 skupin po šesti dětech. Děti ze šesté třídy šly sami, takže bylo vlastně 13 družstev. Každé družstvo mělo jednoho deváťáka nebo sedmáka jako svého kapitána. Chodilo se od náměstí a cíl byl na hřišti. Každé družstvo mělo svoje razítko, pod kterým hledalo otázky, které byly v obálkách rozmístěnydscn2481.jpg na 13 stanovištích. Všechnadscn2496.jpg družstva musela zodpovědět 13 otázek. Když družstvo odpovědělo špatně na otázku muselo se zase vracet nazpět na předchodí stanoviště nebo zaběhnout do školy zjistit potřebné informace na internetu nebo v knížkách. Každé družstvo začínalo jinou otázkou a šlo jinam. Družstvo Romana došlo na hřiště první a bylo vítězem. Na hřišti pak děti opékaly buřty a hledaly poklad. Těsně před tím něž se odcházelo domů se rozdali každému členu všech družstev nějaká sladkost jako odměna. Poté se všechno uklidilo a šlo se domů.

Š.M.