Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt ve výuce německého jazyka

Němčina  je na naší škole vyučována od 7. ročníku jako povinně volitelný předmět. Kromě toho u nás funguje i kroužek pro děti z 1. stupně, který se momentálně sestává ze dvou skupin: začátečníků, což jsou v současné době prvňáčci, a z  pokročilých, což jsou žáci 4. a 5. ročníku, kteří mají o tento jazyk zájem.

 S mladšími dětmi z kroužku momentálně připravujeme představení pohádky „Rotkäppchen“, čili Červená Karkulka bratří Grimmů, které  předvedeme na Dětském dnu v Sázavě.

Se žáky 8. ročníku jsme po probrání tématu „Klamotten“, tedy Oblečení, zrealizovali módní přehlídku. Žáci si sami vyráběli originální modely z krepového papíru, k nimž si v malých skupinkách připravili i jednoduchý komentář v němčině. Ostatní skupinky měly za úkol vyjádřit stručně a jednoduše svůj názor na předváděný model. Tím se rozvíjely vyjadřovací schopnosti žáků v tomto jazyce. Z projektu jsme pořídili několik dokumentárních fotografií, dále pak záznamy hodnocení jednotlivých modelů zúčastněnými žáky. Jako vyučující musím říci, že všichni zúčastnění žáci bez ohledu na jejich známku z němčiny na vysvědčení jevili o práci zájem, tvořivá činnost je bavila a všichni už se těšíme na další projekt za dva měsíce, kterým bude robot na domácí práce ( s německým návodem, samozřejmě ). Ty nejpovedenější zase vyfotografujeme a zveřejníme i s návodem k použití.

Třeba si je pak dáme i patentovat, kdoví?

M. Studzinská

 

 

Náhledy fotografií ze složky Projekt ve výuce německého jazyka