Projekt Les ve škole

24. 5. 2018

Se žáky šesté třídy jsme nejdříve podle aktivit v lesní metodice probrali výhody a nevýhody pobytu venku s mladším kamarádem, nebezpečí, která tam hrozí, strachy a obavy, které při chystání takového výletu mohou vzniknout.

S prvňáčky jsme si zase v hodinách prvouky vycházeli do lesa a připravovali jsme se nenápadně na aktivity, které jsme pro ně se šesťáky vybrali. I se šesťáky jsme si vyzkoušeli aktivity, které pro prvňáčky připravujeme, nejdřív na sobě. Šesťáci se rozdělili do skupinek, z nichž každá měla na starosti "svoji" aktivitu, na kterou obstarala všechny potřeby, hodnotila ji obrázkem nebo malým dárkem a pod.

Pak nastal den D a my jsme vyrazili společně do lesa. Počasí bylo tak akorát pro takovou výpravu a žáčci mladší i starší vypadali docela spokojeně.

Martina Studzinská