Po Jevanském potoce - Den Země

10. 4. 2010

Ráno jsme se sešli před školou, nastoupili jsme na autobus a jeli jsme autobusem až do Mukařova. Když jsme vystoupili, šli jsem mezi domy. Pak jsme se rozdělili na jednotlivé třidy, dostali jsme mapy a seznam úkolů a otázek, které jsme měli cestou plnit. Pokračovali jsme podél Jevanského potoka, až jsme se dostali k 1. rybníku Požár. Holky z naší třídy byly moc aktivní a začaly odpadky sbírat už v Mukařově. Dále jsme se dostali k Louňovickemu rybníku, kde jsem čekali na pana učitele Fouska, až si rybník vyfotografuje. Dále jsme došli kolem rybníku Pařez. U Vyžlovského rybníku byla přestávka na jídlo, tam se žáci z 8. a 9. třidy rozdělili a šli napřed. Bylo dohodnuto, že se sejdeme na zastávce Penčice. Než jsme došli k zastávce, viděli jsme rybníky Jan, Švýcar, Jevanský rybník, Pilský a Sádky. V Pěnčicích jsme se opět rozdělili, někteří jeli autobusem a já s pár dobrovolníky a paní učitelkou Macháčkovou jsme šli dál pěšky. Motali jsme se lesem, kde jsme vyděli srnky, a čekali na zbytek lidí. Když jsme se vymotali a dostali jsme se k potoku, nemohli jsme přejít, protože tam byla hluboká voda. Šli jsme tedy dál podél potoka. Kousek před Hradcem to bylo u potoka zarostlé a bažinaté a to se dalo jen přejít po větvích – hačkách až do Hradce. Odtud sme šli po silnici až do Skalice. Cestou jsme minuli rybník Propast a Hruškov. Došli jsme do Skalice na náměstía rozešli jsme se domů.Přišli jsme v 14:45 a šli jsme 21 km, cestou jsme učili fotit, filmovat a pracovat s GPS navigací. Zbývá nám projít kus potoka od Skalice k Sázavě.

Lenka Párysová

bez-nazvu.jpg