Akce naší školy zaměřené ke Dni Země

Naše planeta měla svátek a my jsme odevzdali sebraný hliník do říčanského Ekocentra. Bylo ho celkem šest a půl kg, což byl jeden vrchovatý plastový pytel a ještě kousek. Nejlepší sběrači dostanou diplom a dostali také  drobné dárky. Je jen škoda, že se do sběru hliníku zapojili jen ti nejmenší, tedy 1.,2., a 3. třída. Moc děkujeme všem zaměstnancům restaurace Na faře, kteří nám přispěli tříděním plechovek od nápojů.

Přímo na Den Země, tedy v pondělí 22.dubna, k nám do školy přijel pán na besedu o ptácích. Bylo to moc zajímavé a poučné.

Týden na to, 29. 4., jsme si vyslechli přednášku o tom, proč je opravdu nutné třídit odpad. Málokdo si asi uvědomil, že třídění je činnost opravdu důležitá pro naši planetu, protože asi málokdo z nás tu chce mít jedno jediné ohromné smetiště. A to by tu brzy vzniklo, kdybychom všechno bez rozmyslu házeli do jedné popelnice ( v tom lepším případě, ti ještě méně ukáznění jsou schopni plnit příkopy u silnic ). Někteří možná ani nevěděli, kolik užitečných věcí lze vyrobit např. z recyklovaných PET lahví: spacáky a výplně bund,  fleesové mikiny, výplně dek a polštářů pro alergiky, ale i třeba lavičky v parku nebo zařízení dětských hřišť. O užitečnosti recyklace papíru nebo skla pochybuje už snad opravdu jenom  ten úplný hlupák. Ti, kteří toho o třídění a recyklaci hodně věděli, dostali drobné dárečky. Ti, kteří dosud  doma netřídí, budou o tomhle tématu snad aspoň přemýšlet.

A abychom si užili čisté jarní přírody, dokud ji tu ještě máme a naši méně pořádní občané nám ji ještě úplně nezničili, vyrazili naši prvňáčci do lesa oslavit svátek čarodějnic. Jak jinak, než v převleku a na koštěti. Můžete si k tomu prohlédnout i pár obrázků. Více jich bude k vidění na nástěnce školy a nebo na rajče.net pod jménem a příjmením autorky tohoto článku napsaným hned za sebou a bez mezery.

M. Studzinská

Náhledy fotografií ze složky Akce naší školy zaměřené ke Dni Země