Ekologie

1. 6. 2015

Recyklohraní

17. 11. 2014

Jako v několika minulých letech, tak i v letošním roce je  naše škola i nadále zapojena do projektu recyklohraní

Jsme se letos činili v oblasti ekologie

26. 6. 2014

...čili jak se dnes moderně říká environmentální výchově.

Co se nám letos v ekologii povedlo

16. 6. 2014

Letos jsme pokračovali ve sběru hliníku, tedy plechovek od nápojů, alobalu, staniolu, víček od jogurtů apod.

Les ve škole

24. 10. 2013

ZŠ Stříbrná Skalice je zapojena v mezinárodním programu LES VE ŠKOLE

Akce naší školy zaměřené ke Dni Země

30. 4. 2013

Naše planeta měla svátek a my jsme odevzdali sebraný hliník do říčanského Ekocentra. Bylo ho celkem šest a půl kg, což byl jeden vrchovatý plastový pytel a ještě kousek. Nejlepší sběrači dostanou diplom a dostali také  drobné dárky. Je jen škoda, že se do sběru hliníku zapojili jen ti nejmenší, tedy 1.,2., a 3. třída.

Projekt ve výuce německého jazyka

31. 3. 2013

Němčina  je na naší škole vyučována od 7. ročníku jako povinně volitelný předmět. Kromě toho u nás funguje i kroužek pro děti z 1. stupně, který se momentálně sestává ze dvou skupin: začátečníků, což jsou v současné době prvňáčci, a z  pokročilých, což jsou žáci 4. a 5. ročníku, kteří mají o tento jazyk zájem.

Vztah žáků a učitelů naší školy k životnímu prostředí

30. 3. 2013

Žijeme v krásné krajině a nemělo by nám být jedno, zda také tak krásná zůstane i našim potomkům. Jistě nikdo z nás není tak hloupý ani sobecký, aby záměrně znečišťoval lesy, vodu či vzduch kolem nás.

AKCE: ČISTÝ POTOK

26. 9. 2008

26. září se naše šestá třída společně s naším třídním učitelem P. Dubničem a s paní I.  Hofmanovou