Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

Soudné sestry

V pátek 13. 4. jsme byli s Klubem mladých diváků v Divadle v Dlouhé na divadelním představení „Soudné sestry“. Je to vtipné a svérázné představení. V tomto temném dramatu se setkáte s mnoha postavami: s vévodou a vévodkyní, s celým jejich dvorem včetně šaška a ducha zavražděného krále, s hereckou tlupou, ale zejména se třemi čarodějkami. Představení je velice humorné. Líbilo se nám.

Petra Nováková a Tomáš Pacovský

Lyže 17. 2. - 24. 2.

 

Více o lyžařském výcviku ve Smržovce Vám poví Tomáš Caska

 

Zápis do první třídy

9. 2. 2007. K zápisu se dostavilo 12 budoucích prvňáčků. Rodiče jednoho z nich požádali o odklad školní docházky. V září má do první třídy nastoupit 11 prvňáčků. Už se na ně těšíme.

Mgr. Eva Boubínová

Klapzubova jedenáctka

30. 1. 2007 jsme byli na Klapzubově jedenáctce opět v divadle Minor. Představení bylo poměrně dlouhé, ale dětem se líbilo.

Mgr. J. Dvořáková

Klub mladých diváků

16. 1. KMD navštívil v Praze v Divadle ABC úspěšnou komedii Carla Goldoniho Poprask na laguně. Děti toto představení zhodnotily jako nejúspěšnější ze všech.

Mgr. H. Novotná

Fitcentrum

21. 12. žáci 8. a 9. třídy navštívili fitcentrum v Zásmukách. Seznámili se se zásadami posilování a udržování fyzické kondice.

Z. Pecariková

Adventní, předvánoční a vánoční akce muzikantů a zpěváčků naší školy

17.12. se konal adventní koncert v kostele sv. Jakuba v Rovných, kterého se zúčastnili žáci a žákyně naší školy jako zpěváci a muzikanti.Zpívaly se koledy a vánoční písně česky a anglicky, hrála se vánoční hudba a koledy na klávesy i na zobcovou flétnu,četla se povídka s vánočním námětem.Tato akce měla na veřejnosti dobrý ohlas, rodiče a prarodiče byli právem pyšní na výkony svých ratolestí.Jako suvenýr si každý návštěvník mohl odnést perníčky ozdobené žáky naší školy. Na koncertu panovala krásná vánoční atmosféra, k níž přispívalo i prostředí jedinečné kulturní památky, kterou tento historicky cenný kostelík bezesporu je.

18.12. jsme navštívili s páťáky a prvňáky divadelní představení v Městské knihovně v Praze. Toto představení pojednávalo o putování tří králů za Ježíškem, děti tu měly možnost slyšet koledy v jiné,netradiční a dnešním dětem bližší podobě, nechyběla přitom legrace a dobrá nálada. Po představení jsme se prošli po Staroměstském náměstí a navštívili jsme Vánoční trhy, kde si děti prohlédly vánoční strom a nakoupily drobné dárky pro rodiče, sourozence a kamarády.

20.12. jsme navštívili s naším vánočním programem Domov důchodců Hačka, kde jsme zazpívali babičkám a dědečkům a popřáli jim krásné svátky. Cestou si děti prohlédly keramické jesličky vyrobené obyvateli Hradce.

22. 12. jsme zazpívali v kostele sv. Jana Nepomuckého koledy ,tentokrát bez čtení vánoční povídky. Přišly si nás poslechnout děti z mateřské školy, někteří žáci naší školy a někteří rodiče.

25.12. na Hod Boží vánoční odpoledne jsme před mší opět zpívali vánoční koledy a hráli na hudební nástroje. Poslechnout si nás přišli obyvatelé Skalice, kteří si tak zpříjemnili sváteční odpoledne v krásném prostředí.

Mgr. M. Studzinska

Divadelní představení Vánoce

19. 12. Na příběhu holčičky se děti seznámily se vznikem Vánoc a narození Ježíška. Potom jsme si byli prohlédnout výstavu jesliček v Biskupském paláci u Pražského hradu.

Mgr. J. Dvořáková

Kde se vzaly Vánoce

14. 12. Žáci si vyslechli vánoční koledy a seznámili se s vánočními zvyky. Tradičně nám toto předvedli členové skupiny Petra Kubece z Vrané nad Vltavou. Milý pořad navodil vánoční atmosféru.

Mgr. E. Boubínová

Planeta opic

21. 11. žáci 2., 3. a 4. třídy byli na premierovém představení Planeta opic v Divadle Minor.

Mgr. Jana Dvořáková

Pravěk

23. 11. Jsme navštívili Národní muzeum, kde probíhá výstava „Pravěk“. Nejvíce se nám líbily stavby a zvířata ve skutečné velikosti, velmi zajímavý byl animovaný film, jak se z kosterních pozůstatků odvodí podoba tehdejších lidí. Ve vitrínách byly kostry pravěkých lidí i umělecké předměty jimi vyráběné. Žáci viděli skutečnou Věstonickou Venuši. Výstava se nám moc líbila.

Mgr. Eva Boubínová

Přebor škol v šachu pro okres Kolín

V kategorii 2. stupeň se 16. 11. 2006 v Českém Brodě získala 1. místo škola Stříbrná Skalice ve složení Zelík, Kuneš, Popela, Fork. Krajské kolo se uskuteční 30. 11. 2006 v Neratovicích.

B. Studzinsky

Divadlo

23.10. Klub mladých diváků navštívil divadelní představení Škola pro ženy od Moliera ve Švandově divadle.

Mgr. H. Novotná

Přísloví

V rámci letošního „Týdne knihoven 2006“ uspořádala Obecní knihovna ve Stříbrné Skalici soutěž pro žáky navštěvující skalickou základní školu. Soutěže se mohou zúčastnit jak děti - čtenáři knihovny, tak i děti, které knihovnu nenavštěvují. Děti soutěží o to, kdo v období 16.září až 16. prosince 2006 napíše největší počet českých přísloví.

V.Drozdová, vedoucí Obecní knihovny

Quido

19.10. nás navštívil Quido s pantominou. Bez komentáře.

 

Šachy

16.10 se konalo základní kolo Přeboru škol v šachu v obci Stříbrná Skalice. Pořadí:
1. Zelík Jonáš, 2. Kuneš Kryštof, 3. Turek Miroslav, 4. Popela Štěpán, 6. Tesařík Marek, 7. Kavan Filip, 8. Krčmář Tomáš, 9. Velebný Lukáš, 10. Štáffek Jaroslav
První čtyři vytvoří družstvo pro okresní kolo, Fork je první náhradník. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol. O pořadí na třetím místě rozhodlo pomocné hodnocení podle Sonne-Borna. Ceny byly hrazeny z fondu SRPŠ.

B. Studzinsky

Drakiáda

13.10. jsme opět soutěžili o nejkrásnějšího a nejšikovnějšího draka.

Seznamování s českými pověstmi

V úterý 26. 9. byli žáci 2., 3. a 4. třídy v divadle Minor v Praze na představení Bruncvík a lev. I když představení bylo netradiční, dětem se líbilo.

Mgr. J. Dvořáková

Přespolní běh

Vybraní žáci 2. stupně se 25. 9. zúčastnili přespolního běhu v Kostelci nad Černými lesy. Tomáš Fork se umístil na 2. místě a Klára Foltýnová na 3. místě ve svých kategoriích. Blahopřejeme.

Z. Pecariková