Jdi na obsah Jdi na menu
 


Filmový a fotografický kroužek

Ve škole jsme dostali nabídku různých kroužků, mezi nimi byl i filmový a fotografický kroužek. Přihlásilo se nás tam dohromady asi šest, ale nakonec natáčíme v sestavě čtyř lidí.Vede nás kameraman české televize pan Matěj.
V první hodině se zúčastnili pouze čtyři lidé. Řekli jsme si základy fotografování, barvu světla a kompozice. Vdruhé hodině nás bylo už více, a Matěj nám ukázal různé techniky fotografování. Přišlo i na praktickou část hodiny.
Potom začalo konečně pořádné natáčení. Jako první a zatím náš jediný projekt je o Kostelu sv. Jakuba v Rovné. Natáčeli naši dva kameramani Pavel Řezba a Honza Senft, komentář četla Martina Píchová a pomáhali nám Linda Kopecká a Petra Nováková. Pracovali jsme pod vedením skvělého režiséra Lukáše Senfta. Vychytat všechny mouchy a natočit kvalitní dokument nám trvalo čtyři měsíce. Odměnou nám byl hezký ohlas diváků.
Teď plánujeme natočení detektivní grotesky a příští rok uvítáme nové nadšence do týmu.

Martina Píchová a Pavel Řezba

 

 

 

Rybářský kroužek

Již minulý školní rok začal pan učitel Dubnič vést rybářský kroužek.Pomoc nám nabídla obec Stříbrná Skalice a majitelé rybníka Hruškov, na kterém máme každé pondělí chytání zdarma.

Chytáme převážně ryby, i když jsme to nečekali. Mezi nejčastější úlovky patří okouni všech velikostí a pstruzi. Sem tam perlín a jiná bílá ryba. Nejraději chytáme u jezu, neboť tam je okysličená voda. Nejčastěji chytáme na třpytky, woblery a twistery.

Pan učitel nám dává rady, jak si smažit pstruha na másle. Doufáme, že kroužek bude i příští rok.

Honza Hořčice a Honza Řehoř

 

 

 

Florbal

V naší škole máme florbaloví kroužek který vede pan učitel Fousek. Florbal hrajeme v místní skolovně. Trénujeme každou středu ale v minulou středu jsme netrénovali, protože pan učitel řekl, že florbal nebude kvůli tomu, že se musíme připravovat na, závěrečné písemne práce.Ale tuto středu zas budeme hrát.

Občas jezdíme trénovat i do Kostelce nad Černými les - mají daleko větší hrací plochu než máme tady v místní sokolovně.

Jan Smolík